Dziś jest środa, 04.08.2021, imieniny Dominika, Protazego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » O Centrum

O Centrum

Podstawy funkcjonowania

Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie powstało na mocy Uchwały Nr XXXIII/180/2005 Rady Gminy Malanów z dnia 30 listopada 2005 r. w sprawie powołania Gminnego Centrum Kultury i Sportu. W związku z wydzieleniem w 2011 r. ze struktur dotychczasowej instytucji kultury (GCKiS) zadań związanych ze sportem (OSiR) do odrębnej jednostki stało się konieczne dokonanie zmiany dotychczasowej nazwy jednostki na Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie (CKiS). Nazwa instytucji została zmieniona na mocy Uchwały Nr XVI/115/2012 Rady Gminy Malanów z dnia 22 marca 2012 r. w sprawie zmiany nazwy Gminnego Centrum Kultury i Sportu oraz nadania statutu.
W 2015 r. Rada Gminy podjęła decyzję o połączeniu 2 jednostek tj. Centrum Kultury i Sztuki oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w jedną. W wyniku tej decyzji, uchwałą nr XXII/141/2016 Rady Gminy Malanów z dnia 9 listopada 2016 r., od 1 stycznia 2017 r. rozpoczyna swoją działalność jednostka organizacyjna pod nazwą: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie.

Cele i zadania centrum:

1. W Centrum prowadzona jest wielokierunkowa działalność w dziedzinie rozwoju i upowszechniania lokalnej, regionalnej, narodowej i światowej kultury wśród mieszkańców i innych osób przebywających na terenie gminy Malanów.

2. Centrum służy rozwojowi i zaspokajaniu potrzeb czytelniczych i informacyjnych mieszkańców gminy oraz upowszechnianiu wiedzy, nauki i rozwojowi kultury.

3. Centrum może prowadzić działalność dokumentacyjną, badawczą i wydawniczą.

4. Celem Centrum jest pozyskiwanie i przygotowanie społeczności lokalnej do aktywnego uczestnictwa w kulturze i współtworzenia jej wartości oraz upowszechnianie i promocja kultury.