Dziś jest czwartek, 21.01.2021, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Zapraszamy dzieci trzyletnie do biblioteki

Zapraszamy dzieci trzyletnie do biblioteki

Zapraszamy dzieci trzyletnie do biblioteki

Kampania czytelnicza „Mała książka - wielki człowiek” została wdrożona we wrześniu 2018 roku aby zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek z pociechami oraz wspólnego czytania. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie aktywnie uczestniczy w realizacji projektu czytelniczego „Mała książka –wielki człowiek”. Wszystkim chętnym trzylatkom wydajemy wyprawkę czytelniczą – książkę z wierszami dla dziecka oraz ulotkę informacyjną dla rodzica. Ważną częścią projektu jest imienna karta małego czytelnika do zbierania naklejek –sówek. Wyklejanie okienek na karcie stanowi ogromną radość dla dziecka. Komplet naklejek udało się zebrać kolejnemu trzylatkowi. Erwin Bącler został uhonorowany dyplomem oraz nagrodą książkową za aktywne czytelnictwo. Książki czyta z mamą oraz siostrą Julią. Jest wymagającym czytelnikiem, na wybór lektury poświęca dużo czasu, ale radość z czytania jest ogromna. Lektura na dobranoc jest stałym elementem wieczornego rytuału. Erwinowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie czytelnictwa.

Biblioteka serdecznie zaprasza wszystkie dzieci urodzone w roku 2016 w nasze progi. Każdemu trzylatkowi podarujemy wyprawkę czytelniczą, założymy indywidualne konto w bibliotece oraz w razie potrzeby pomożemy w doborze lektury. Czekamy na Was.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Źródło: http://wielki-czlowiek.pl/trzylatki/

Anna Sobczak


Pozostałe aktualności