Dziś jest wtorek, 05.12.2023, imieniny Saby, Kryspiny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Rekordowy plener malarski "Malowniczy Malanów"

Rekordowy plener malarski "Malowniczy Malanów"

DSC_0727

    W sobotę 16 września 2023 r. Stowarzyszenie „Nadzieja” w Malanowie we współpracy z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną zorganizowało plener malarski „Malowniczy Malanów”. To już XVII plener, w którym uzdolnione plastycznie dzieci, młodzież i osoby dorosłe współpracując ze sobą wymieniają się doświadczeniami i pomysłami malarskimi. W tym roku w plenerze wzięła udział rekordowa liczba uczestników.86 osób udało się do sołectwa Targówka, by uwiecznić na swoich płótnach piękne zakątki kolejnej miejscowości naszej „małej ojczyzny”.
     Po powitaniu wszystkich przybyłych przez prezes Stowarzyszenia Krystynę Sobczak, dyrektor CKiBP Małgorzata Przygońska przedstawiła sprawy organizacyjnePani radna Maria Knop zarekomendowała urokliwe miejsca i obiekty w Targówce, a pan Roman Choinka udzielił cennych rad „jak malować i czego unikać” podczas tworzenia obrazu. Tak wyposażeni w cenne rady artyści udali się w różne zakątki miejscowości aby oddać się swojej pasji jaką jest malowanie. Przez cały czas mogli oni liczyć na wsparcie, pomoc i cenne rady profesjonalnego instruktora Pana Romana Choinki.
    Na plenerze tworzyli artyści w zróżnicowanym wieku: dzieci i młodzież ze wszystkich szkół podstawowych z gminy Malanów, ze szkół  ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe.
    Na zakończenie pleneru każdy artysta zaprezentował swoje dzieło a z rąk wójta gminy Ireneusza Augustyniaka otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Z prezentowanych prac widać było, że wszyscy włożyli w swoje dzieła wiele zaangażowania i serca oddając urok uwieńczonego na płótnie miejsca. Udział w plenerze był szczególnie cennym doświadczeniem dla osób biorących w nim udział po raz pierwszy. 

Ogromne brawa dla wszystkich uczestników.
Plener zakończono wspólnym spotkaniem uczestników i zaproszonych gości.

 Małgorzata Płóciennik

 

Organizatorzy pleneru pragną bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia.

  

Szczególne podziękowanie należy się radnej wsi Targówka, pani Marii Knop, która po mistrzowsku potrafiła zaprosić do pomocy wiele osób.

Dziękujemy:

- Kołu Gospodyń Wiejskich w Targówce na czele z panią przewodniczącą Magdaleną Knop,
- Pani sołtys Wiolecie Siwek i sołectwu Targówka
- Druhom strażakom z OSP Targówka na czele z prezesem Panem Emilianem Rulewskim.

 Dziękujemy za miłe i gościnne przyjęcie, za przepyszne ciasta, deserki i grochówkę oraz pomoc logistyczną.

Dziękujemy także opiekunkom dzieci paniom: Beacie Górskiej, Renacie Bińkowskiej, Iwonie Krajewskiej, Teresie Klimt, Małgorzacie Cieślak oraz licznej grupie rodziców, która wspomagała swoje pociechy.  

Dziękujemy członkom Stowarzyszenia Nadzieja i pracownikom Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej, którzy od wielu lat wspierają  to przedsięwzięcie.

Jak co roku efekty pleneru będzie można podziwiać podczas wystawy poplenerowej w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie.

 

Plener Malarski „Malowniczy Malanów” jest projektem dofinansowanym przez Gminę Malanów.

                                                                                    Krystyna Sobczak i Małgorzata Przygońska

GALERIA OBRAZÓW
GALERIA Z PLENERU


Pozostałe aktualności