Dziś jest czwartek, 21.01.2021, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Wiedza o Gminie Malanów zweryfikowana

Wiedza o Gminie Malanów zweryfikowana

Wiedza o Gminie Malanów zweryfikowana

    Dnia 22 listopada w świetlicy wiejskiej w Malanowie odbył się już po raz XI Konkurs Wiedzy o Gminie Malanów. Zadaniem konkursu jest szerzenie wiedzy o naszym regionie, zdobywanie nowych, ciekawych informacji i zaszczepienie miłości do „Małej Ojczyzny”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII ze Szkoły Podstawowej w Dziadowicach, Szkoły Podstawowej w Malanowie oraz Szkoły Podstawowej w Miłaczewie. W skład jury weszli: Ireneusz Augustyniak - wójt gminy Malanów, Katarzyna Gorgolewska – Erkiet - kierownik Centrum Usług Wspólnych, Łukasz Nowak - kierownik Referatu Rozwoju i Spraw Społecznych oraz Małgorzata Przygońska – dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie. Wśród zaproszonych gości obserwujących zmagania młodzieży znajdowały się Renata Bińkowska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziadowicach oraz Beata Myszyńska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Miłaczewie.

Konkurs przyjął formułę dwudzielną - na pytania odpowiadała trzyosobowa drużyna będąca przedstawicielem danej szkoły oraz klasa, która oprócz kibicowania swojej drużynie, miała do wykonania dwa punktowane zadania. Pytania do drużyn podzielone były na sześć kategorii: praca z mapą regionu, historia, władze Gminy Malanów, życie społeczne, sport oraz zadanie dotyczące znajomości herbu. Zakres pytań i ich szczegółowość były zaskoczeniem dla uczestników, ale nie stanowiły problemu. Uczestnicy konkursu musieli miedzy innymi wiedzieć kto był ostatnim dziedzicem Malanowa, wykazać się znajomością osób zasiadających w Młodzieżowej Radzie Gminy, określić inicjatywy gminne związane z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości czy podać zwycięska drużynę Gminne Ligi Piłki Nożnej w 2018 roku. Natomiast klasy na mapie gminy Malanów miały zaznaczyć jak najwięcej miejscowości. Drugie zadanie klasy polegało na pisemnej odpowiedzi na pytanie „Jakie przedsięwzięcia realizowane na terenie naszej gminy najlepiej wpływają na jej rozwój, promocję i kształtowanie wizerunku”. W tym zadaniu jury najwyżej oceniło odpowiedź klasy ze Szkoły Podstawowej z Malanowa.

Po zmaganiach umysłowych młodzież została zaproszona na ciepłą herbatę oraz słodki poczęstunek. W tym czasie jury ciężko pracowało zliczając punkty. Po podsumowaniu wyniki ukształtowały się następującą:
równorzędne wyróżnienia otrzymały

Drużyna Szkoły Podstawowej w Miłaczewie w składzie: Anita Kołodziej, Wiktoria Kornacka, Marcelina Szmajda,

Drużyna Szkoły Podstawowej w Malanowie w składzie: Zofia Cyls, Marika Kujawa, Wiktoria Pyzik.

Zwycięską drużyną okazali się przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Dziadowicach: Oliwia Bukowiecka, Dagmara Kałużna, Nadia Kurzaj.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy z rąk Ireneusza Augustyniaka, Katarzyny Gorgolewskiej-Erkiet, Łukasza Nowaka oraz Małgorzaty Przygońskiej. Podziękowania oraz książki albumowe otrzymały również opiekunki grup: Krystyna Nykiel, Ewa Pękacz oraz Aneta Włodarczyk. Wszystkim uczestnikom gratulujemy rozległej wiedzy oraz błyskotliwego opracowania pytań.

Anna Sobczak

Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności