Śpiewali "Na patriotyczną nutę"

Rok 2018 – to rok szczególny. Dokładnie 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji w całym kraju odbywają się uroczystości poświęcone temu wydarzeniu.
Również Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie w ten wyjątkowy rok przygotowało szereg imprez upamiętniających ten fakt.
Jedną z nich był XII Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Tegoroczna edycja poświęcona została pieśni patriotycznej.
O tym jak ważna jest ta rocznica i jak wiele znaczy dla kilku już pokoleń, a także o tym, co stało się 100 lat temu przypomniał wójt gminy - Sławomir Prentczyński otwierając festiwal.
Młodzi artyści ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych przedstawili swoją interpretację utworów poświęconych wolnej Polsce i drodze do jej wolności.
I tak kolejno zaprezentowali się:
Jan Bronikowski – „Piosenka młodego patrioty”,
Nikola Herbich – „Niepodległa, niepokorna”,
Maja Szamburska – „Jedenasty listopada”,
Wiktoria Włodarczyk – „ Ojczyzno ma”,
Amelia Adamczak, Amelia Grabowska, Natalia Aleksander, Oktawia Tutak – „Serce w plecaku”,
Katarzyna Bergandy – „Niepodległa, niepokorna”,
Oliwia Chrzuszcz – „Taki kraj”,
Roksana Dróżdż – „Tak było zawsze tak musiało być”,
Natalia Gorgolewska, Amelia Słowińska – „Legiony”,
Maja Grzelka – „Mój dom”,
Maja Kąciak – „Dziewczyna z granatem”,
Gabriela Bryl – „ Polskie kwiaty”,
Joanna Chrzęściewska – „Ojczyzno ma”,
Hanna Harasna – „Twarze, twarze”,
Mateusz Maćczak – „Kocham wolność”.
Festiwal miał charakter przeglądu. Natomiast w wyniku głosowania została przyznana nagroda publiczności.
Przed ogłoszeniem wyników, wystąpił dziecięcy zespół Kokardki, prowadzony przez Martę Tomczyk – Groblica, działający przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie. Młode artystki zaśpiewały: „Rozkwitały pąki białych róż”oraz „Święta miłości kochanej ojczyzny”.
Największą ilość głosów zdobyły Natalia Gorgolewska i Amelia Słowińska i ich interpretacja utworu „Legiony”. Nagrodę Publiczności wręczyli: wójt Sławomir Prentczyński i dyrektor CKiBP w Malanowie – Małgorzata Przygońska.
ArNo
Relacja fotograficzna
Relacja multimedialna
Pozostałe aktualności
-

Strefa Profilaktyczno-Edukacyjno-Artystyczna podczas XXI Dni Malanowa – dwa dni pełne dziecięcej radości!
-

„Mama ostrzegała”, że będzie głośno! XXI Dni Malanowa przeszły do historii
-

Wygraj kurs prawa jazdy na XXI Dniach Malanowa!
-

XXI Dni Malanowa
-

Konkurs plastyczny „SuperBohater bez nałogów” 2026
-

Jak rycerz Walduś uratował królestwo - Teatr Maska w CKiBP
-

Biesiadówka w Malanowie - Spotkanie zespołów folklorystycznych
-

Rozstrzygnięcie konkursu recytatorsko-aktorskiego "Pogodna Poezja"
-

Życzenia Wielkanocne
-

Wybraliśmy najładniejszą kartkę wielkanocną
-

Warsztaty florystyczne w Malanowie w wiosennym klimacie
-

Magia Fizyki w Malanowie – nauka, która zachwyca!
-

Konkurs Recytatorsko-Aktorski "Pogodna Poezja"
-
Deklaracja dostępności
-

Ale to już było… i wróci za rok – Dzień kobiet w CKiBP