Dziś jest niedziela, 17.01.2021, imieniny Antoniego, Jana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Rozśpiewana niedziela w malanowskim centrum kultury

Rozśpiewana niedziela w malanowskim centrum kultury

Rozśpiewana niedziela w malanowskim centrum kultury

Tradycją stało się, że w październiku Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie organizuje Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na wesołą nutę”. XIII edycja tego wydarzenia odbyła się 20 października w świetlicy wielskiej w Malanowie. Zebranych gości oraz uczestników wydarzenia przywitała dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie – Małgorzata Przygońska, zaś oficjalnego otwarcia przeglądu dokonał Wójt Gminy Malanów – Ireneusz Augustyniak, który życząc uczestnikom jak najlepszych wykonań, wspomniał o tym, że uczestniczy on w tym przeglądzie, jako samorządowiec od jego pierwszej edycji.

O tym, że w gardłach malanowskich dzieci i młodzieży drzemie ogromna siła wiedzieliśmy nie od dziś.

Poziom tegorocznego przeglądu był bardzo wysoki. Widać było, że w przygotowywanie występu zarówno wykonawcy jak i ich opiekunowie włożyli dużo pracy. Zaprezentowane utwory wymagały od młodych artystów nie lada umiejętności wokalnych, czasem aktorskich a wybrany repertuar nie należał natomiast do najłatwiejszych.

Formuła przeglądu polega na tym, że zwycięzcę wybiera publiczność oddając głos na artystę, który zrobił na odbiorcy największe wrażenie.

W przerwie przeznaczonej na podliczenie głosów zaprezentował się zespół Kokardki, prowadzony przez Martę Tomczyk Groblica, działający przy malanowskim Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej.

W tym roku bezkonkurencyjną okazała się Hanna Harasna, która w brawurowy sposób zaśpiewała piosenkę „To nic, że to sen” z repertuaru Edyty Gepert. Nagrodzona została gromkimi brawami oraz koszem łakoci wręczonych przez wójta i dyrektor CKiBP.

Koncert poprowadziły Iga Sypniewska i Klaudia Kurzaj.

ArNo

Relacja fotograficzna

Relacja multimedialna


Pozostałe aktualności