Dziś jest niedziela, 17.01.2021, imieniny Antoniego, Jana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Piknik naukowy

Piknik naukowy

Piknik naukowy

W niedzielę 26.05.2019 r. mieszkańcy gminy Malanów poznawali tajniki wiedzy naukowej uczestnicząc w „Pikniku naukowym”, którego organizatorem było Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie. Na dzieci, młodzież oraz dorosłych czekało mnóstwo atrakcji ze świata chemii i fizyki. Piknikowi towarzyszył mobilny punkt biblioteczny stanowiący innowacyjną metodę promocji czytelnictwa. Piknik stanowił część projektu „Z biblioteką w świecie nauki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Świat nauki jeszcze nigdy nie był tak dostępny dla mieszkańców gminy Malanów. Na licznie zgromadzonych piknikowiczów czekała moc atrakcji. Dużą popularnością cieszyły się pokazy fizyczne i chemiczne gdzie można było obserwować wybuchy, kolorowe płomienie, zaskakujące i widowiskowe reakcje chemiczne. Uczestnicy pikniku pod nadzorem opiekunów mogli samodzielnie przeprowadzić wiele doświadczeń czy popróbować sił w kuchni molekularnej. Smoczy drink wyglądał zjawiskowo i był pyszny co potwierdzali degustatorzy. Mrożone balony, interaktywne zabawki obrazujące zjawiska fizyczne czy gabinet złudzeń optycznych to kolejne atrakcje naukowe, których nie brakowało na pikniku.

Pośród stoisk naukowych znajdowało się mobilne stoisko biblioteczne ze specjalnie wyselekcjonowanym na tę okazję księgozbiorem. W punkcie bibliotecznym można było zapisać się do biblioteki oraz wypożyczyć lub oddać książkę. Taki sposób promocji czytelnictwa to innowacja w naszej placówce. Do korzystania z usług punktu zachęcały maskotki Myszki Miki i Myszki Mini przechadzające się wśród uczestników pikniku.

Piknik naukowy dostarczył uczestnikom mnóstwo wrażeń i rozbudził chęć poznawania świata nauki. Aby zaspokoić pęd wiedzy zapraszamy wszystkich chętnych do naszej biblioteki, gdzie znajdują się wszelakie informacje potrzebne dla młodych naukowców i odkrywców oraz literatura dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Czekamy na Was.

 

Anna Sobczak

FOTOGALERIA

 

 


Pozostałe aktualności