Dziś jest niedziela, 17.01.2021, imieniny Antoniego, Jana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Nieodpłatna pomoc prawna w Malanowie

Nieodpłatna pomoc prawna w Malanowie

Nieodpłatna pomoc prawna w Malanowie

W każdy poniedziałek w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie przy ul. Kaliskiej 2 od godziny 11.00 do godziny 15.00 dyżurować będą udzielający nieodpłatnych porad prawnych radcy prawni lub adwokaci.

Z nieodpłatnej pomocy będzie mógł skorzystać każdy, kto złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej. Do oświadczenia nie trzeba dołączać żadnych zaświadczeń urzędowych, ani innych dokumentów.

Nieodpłatna pomoc prawna polega na:

1) poinformowaniu osoby fizycznej o obowiązującym stanie prawnym oraz przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach, w tym w związku z toczącym się postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowoadministracyjnym, lub

2) wskazaniu sposobu rozwiązania powstałego problemu prawnego, lub

3) sporządzeniu projektu pisma, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowoadministracyjnym - w takim przypadku prawnik udzielający nieodpłatnej pomocy prawnej może sporządzić projekt pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowoadministracyjnym.

W ramach nieodpłatnej pomocy prawnej można uzyskać także wsparcie związane z rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej.

 (Informacja za Kancelarią Prezydenta RP)

 Informacje szczegółowe na stronie: https://www.powiat.turek.pl/page/nieodplatna-pomoc-prawna-174/

 W załącznikach:

  1. Harmonogram udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu tureckiego.
  2. Karta Informacyjna o zakresie usługi i osobach, które mogą z niej korzystać i sposobie zapisu.
  3. Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa.

 SE


Pliki do pobrania


Pozostałe aktualności