Dziś jest niedziela, 17.01.2021, imieniny Antoniego, Jana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Nie ma nudy w „Zimowe ferie z CKiBP w Malanowie”

Nie ma nudy w „Zimowe ferie z CKiBP w Malanowie”

Nie ma nudy w „Zimowe ferie z CKiBP w Malanowie”

      Podczas zimowych ferii Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie zadbała o to, aby dzieci się nie nudziły. Przez dwa tygodnie zimowych wakacji, od poniedziałku do piątku organizowaliśmy zajęcia dla wszystkich chętnych dzieci. Przez półtorej godziny uczestnicy zajęć rozwijali swoje zdolności artystyczne, słuchali bajek, uczestniczyli w grach i zabawach pod okiem pracowników CKiBP. Wśród prac plastycznych znalazły się pingwinki wykonane z papierowych talerzyków, bałwanki wyklejane z paseczków makulatury czy laurki wykonane dla babć i dziadków. Do ulubionych zabaw dzieci należą kalambury, tajemniczy worek z przedmiotami do odgadnięcia za pomocą zmysłu dotyku, głośne czytanie przy użyciu teatrzyku kamishibai oraz bierki.

      We wtorek, 22.01.2019 r. miało miejsce przedstawienie dla dzieci pt. „Lodowa Kraina”. Znane dzieciom postacie bałwanka Olafa, sióstr Anny i Elzy oraz Kristofa przeniosły najmłodszych widzów w niezwykły, magiczny świat lodu i śniegu. Pokazały, że prawdziwa miłość potrafi pokonać najcięższe mrozy i rozgrzać serca na nowo. Licznie zgromadzone dzieci śmiały się z zabawnych perypetii bohaterów, śpiewały i tańczyły biorąc aktywny udział w przedstawieniu. Wnioskując z roześmianych buzi zabawa była świetna.

     Na prośbę pani sołtys Bożeny Kołek, zorganizowaliśmy również zajęcia w świetlicy wiejskiej w Dziadowicach Folwarku. Dzieci chętnie uczestniczyły w grach, zabawach oraz zajęciach plastycznych, przygotowanych przez pracowników CKiBP.

     Ferie trwają tylko dwa tygodnie, niestety już dobiegły końca, ale drzwi Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie są otwarte przez cały rok. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na cotygodniowe zajęcia plastyczne dla dzieci oraz do zapoznania się z literaturą dziecięcą zgromadzoną w bibliotece. Czekamy na Was.

Anna Sobczak

Fotogaleria


Pozostałe aktualności