Dziś jest środa, 04.08.2021, imieniny Dominika, Protazego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Malanowski sztab WOŚP z rekordem

Malanowski sztab WOŚP z rekordem

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na tle budynku Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie

„Człowiek jest wielkim nie przez to co posiada lecz przez to kim jest. Nie przez to co ma lecz przez to czym dzieli się z innymi”

Św. Jan Paweł II

 

 

 

 

Finał z głową – to hasło przewodnie 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Środki zebrane podczas w tegorocznej edycji zostaną przekazane na zakup sprzętu dla laryngologii i diagnostyki głowy. Jak co roku Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie założyła orkiestrowy sztab. Obostrzenia sanitarne nie pozwoliły na tradycyjne zorganizowanie koncertu finałowego z udziałem publiczności. Malanowski sztab wykazał się dużą kreatywnością i zamiast koncertu przygotował sklepik z przedmiotami otrzymanymi od darczyńców. Tort ufundowany przez piekarnię „Ogrodowczyk”, został zakupiony przez wójta gminy Malanów Ireneusza Augustyniaka oraz przewodniczącego Rady Gminy Karola Płóciennika. Tradycją stało się, że zakupionym tortem poczęstowani zostali wszyscy chętni mieszkańcy i oczywiście wolontariusze. W tym roku dopisało nam szczęście do słodkości. Drugi tort ufundowany przez cukiernię Bezik Zdzisława Jesiołowskiego oraz ciasta przygotowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy i osoby prywatne, zostały podzielona i sprzedane w sklepiku zasilając orkiestrową skarbonkę. Piękny parasol ogrodowy podarowany przez firmę Sun Garden szybko znalazł amatora i będzie ozdobą jednego z malanowskich ogrodów. Nowością w działaniach malanowskiego sztabu była e-skarbonka i aukcje na portalu allegro.pl. Ponieważ licytacje prowadzone w tradycyjnej formie podczas koncertu finałowego nie mogły się odbyć, przedmioty z logo WOŚP zostały wystawione na portalu aukcyjnym ciesząc się bardzo dużym zainteresowaniem biorą pod uwagę debiutancki charakter tego działania.

Udało nam się zebrać ponad 19 000,00 zł !!!

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Malanowie pod przewodnictwem szefowej sztabu Karoliny Wojtkowiak składał się z 30 wolontariuszy. Pomimo mrozu, śniegu oraz niedogodności związanych z obostrzeniami pandemicznymi, wolontariusze dzielnie kwestowali w wielu punktach gminy Malanów. W siedzibie sztabu w CKiBP, wolontariusze mogli się ogrzać, napić gorącej herbaty czy posilić pizzą ufundowaną przez restaurację Hacjenda.

Wolontariusze. Dziękujemy! Wasz wkład w działanie sztabu jest nieoceniony.

Podziękowanie kierujemy również w stronę naszych sponsorów i darczyńców.

W sposób szczególny wsparli nas:

  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Miłaczewie
  • Sun Gardem
  • Urząd Gminy w Malanowie
  • Rejonowy Bank Spółdzielczy w Malanowie
  • Restauracja Hacjenda
  • Piekarnia „Ogrodowczyk”
  • Cukiernia Bezik Zdzisław Jesiołowski
  • Salon fryzjersko kosmetyczny Metamorfoza
  • oraz osoby prywatne

Dziękujemy bardzo wszystkim niewymienionym, anonimowym darczyńcom za wsparcie. Jesteście wielcy.

Anna Sobczak

 

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim ludziom wielkiego serca, którzy włączyli się do tegorocznej 29 akcji WOŚP. Szczególnie gorąco dziękuję wszystkim wolontariuszom, którymi byli: Maja Grzelka, Wiktoria Pyzik, Kaja Pyzik, Norbert Pietrzak, Adrianna Pietrzak, Weronika Perlińska, Karina Kowalczyk, Agata Kolanowska, Julia Janicka, Lena Dzieciątkowska, Maja Mikołajczyk, Iga Mikołajczyk, Milena Dawicka, Oliwia Kąciak, Maja Kąciak, Julita Borowska, Wiktoria Kasprzak, Natalia Tomczyk, Małgorzata Chrzęściewska, Zofia Cyls, Natalia Kapusta, Zofia Kulec, Dominik Chojnacki, Klara Wasik, Wiktoria Sawicka, Dobrosława Dembińska, Zuzanna Wawrzyniak, Anna Sobczak i Artur Nowicki oraz szefowej sztabu Karolinie Wojtkowiak. Dzięki sprawnej organizacji pracy wolontariuszy i ich wielkiemu zaangażowaniu, do puszek kwestarskich, udało się zebrać kwotę 7629,58 zł.

Wielkie ukłony kieruję również w stronę wszystkich darczyńców, którzy wspomogli organizację tegorocznego finału. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom naszej gminy za życzliwość, a przede wszystkim za hojność, dzięki której w tej trudnej sytuacji pandemicznej mógł paść kolejny rekord.

Malanowski sztab jak co roku liczył na Państwa szczodrość i tradycyjnie się nie zawiódł.

Do zobaczenia za rok na kolejnym 30. finale WOŚP.

Małgorzata Przygońska

LINK DO GALERII

 


Pozostałe aktualności