Dziś jest środa, 27.01.2021, imieniny Angeliki, Przybysława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

           Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie po raz kolejny przystąpiło do realizacji projektu „Mała książka - wielki Człowiek” . Kampania promująca czytelnictwo adresowana jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy przedszkolak, który przyjdzie do naszej biblioteki i wypożyczy przynajmniej jedną książkę otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy start.

            W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania oraz prezentem-niespodzianką. Dzięki akcji dziecko zapozna się i oswoi z ważnym miejscem na czytelniczej mapie dzieciństwa czyli naszą biblioteką i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

             W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Anna Sobczak


Pozostałe aktualności