Dziś jest czwartek, 21.01.2021, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Kulfon, Kulfon co z Ciebie wyrośnie...

Kulfon, Kulfon co z Ciebie wyrośnie...

Kulfon, Kulfon co z Ciebie wyrośnie...

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie zorganizowała spotkanie autorskie z Andrzejem Markiem Grabowskim. Odbyło się ono 10.04.2019 r., było adresowane do uczniów Szkoły Podstawowej w Miłaczewie i zostało zorganizowane w nagrodę za zwycięstwo uczennicy miłaczewskiej szkoły, Zuzanny Erkiet, w konkursie czytelniczym „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”, gdzie pięknie czytane były fragmenty książek naszego gościa.                                                          

Andrzej Marek Grabowski oprócz prozy dziecięcej tworzy także scenariusze filmowe, programy telewizyjne dla dzieci, teksty piosenek, jest także współzałożycielem zespołu dziecięcego Fasolki, prowadził programy telewizyjne Tik-Tak, Ciuchcia oraz Budzik wcielając się w postać Profesora Ciekawskiego oraz lalek teatralnych Kulfona czy Kota Budzika.

Zebranym uczniom Pan Andrzej opowiadał o swoich książkach, jak powstawały, dla kogo są przeznaczone, jak kreował bohaterów. Pisarz przeczytał zabawny fragment książki „Instrukcja obsługi pieska Jacósia” oraz kilka zdań z książki historycznej „Wojna na Pięknym Brzegu”. Uczniowie zapoznali się bliżej z lalkowymi postaciami Kulfona, Zająca Poziomki oraz Kota Budzika. Ta znajomość zaowocowała salwami śmiechu, co bardzo ucieszyło Pana Andrzeja, gdyż uważa on, że „dzieci są po to by się śmiać” Kolejną cześć spotkania stanowiła konferencja prasowa - uczniowie zadawali pisarzowi mnóstwo różnych pytań, na które pan Andrzej cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Wszystkich zgromadzonych namawiał do czytania, a starsze dzieci przekonywał do próbowania swych sił w pisarstwie. Na zakończenie spotkania każdy chętny mógł kupić książki autorstwa Andrzeja Marka Grabowskiego oraz uzyskać autograf wraz z dedykacją.

 

ASo

FOTOGALERIA


Pozostałe aktualności