Dziś jest niedziela, 17.01.2021, imieniny Antoniego, Jana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Dwie nagrody i dwa wyróżnienia – kolejny sukces dla Tradycji na Festiwalu Kultury „W stronę Tradycji” w Kramsku

Dwie nagrody i dwa wyróżnienia – kolejny sukces dla Tradycji na Festiwalu Kultury „W stronę Tradycji” w Kramsku

Dwie nagrody i dwa wyróżnienia – kolejny sukces dla Tradycji na Festiwalu Kultury „W stronę Tradycji” w Kramsku

W niedziele 16 czerwca 2019 r. w amfiteatrze w Kramsku odbył się Festiwal Kultury Ludowej „W Stronę Tradycji” zorganizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Wójta Gminy Kramsk oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku.    Głównym celem festiwalu było wzmocnienie poczucia tożsamości regionalnej poprzez prezentację ludowych tradycji Wielkopolski Wschodniej oraz stworzenie możliwości wymiany doświadczeń instruktorów i zespołów ludowych. W części konkursowej zaprezentowały się: zespoły ludowe – śpiewacze, kapele ludowe, gawędziarze, soliści, wokaliści, instrumentaliści oraz zespoły taneczne i stylizowane. W festiwalu wzięło udział 43 wykonawców w tym zespół Tradycja, kapela To My, duet Łowijoki i solistka Janina Pakuła, którzy reprezentowali Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie. Wykonawców oceniło jury w składzie: dr Arleta Nawrocka-Wysocka – muzykolog z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu, Elżbieta Sztamblewska-etnograf Muzeum Okręgowego w Koninie oraz Piotr Kulka-kierownik Zespołu Folklorystycznego Wielkopolanie, choreograf, menadżer kultury. Jury w sposób szczególny doceniło kunszt muzyczny zespołu Tradycja przyznając członkom zespołu śpiewaczego I miejsce w kategorii kapel. Malanowska kapela To My oraz Łowijoki otrzymały wyróżnienia. W kategorii śpiewaków – solistów I miejsce wyśpiewała Janina Pakuła. Cieszy nas fakt, że pasja, zaangażowanie i determinacja w zachowaniu tego co dawne jest zauważana i doceniana przez wybitnych fachowców, znawców kultury ludowej. Możemy być dumni, że o dorobku kulturowym gminy Malanów będą mogli usłyszeć miłośnicy folkloru. Gratuluję wszystkim członkom zespołu Tradycja, wkładu w krzewienie tradycji i kultury ludowej, doceniam wkład w promocję naszej gminy i życzę kolejnych sukcesów.

Jadwiga Włodarczyk

Sukces Tradycji docenił wójt Ireneusz Augustyniak podejmując zespół w siedzibie Urzędu Gminy w Malanowie. Z ust wójta padły serdeczne gratulacje oraz życzenia wielu dalszych sukcesów, owocnej współpracy, a także podziękowania za wspaniałą promocję Gminy Malanów nie tylko na szczeblu lokalnym.

Do gratulacji i życzeń dołącza Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie.

Redakcja

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności