Dziś jest poniedziałek, 19.10.2020, imieniny Piotra, Pawła
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Dostęp do kultury w czasie epidemii

Dostęp do kultury w czasie epidemii

Dostęp do kultury w czasie epidemii

Czas w jakim przyszło nam funkcjonować, niewątpliwie dezorganizuje większości Polakom życie, do którego przywykli. Zamknięte szkoły, przedszkola, centra handlowe, instytucje kultury, zakaz zgromadzeń publicznych, utrudniony dostęp do urzędów, to sytuacja w jakiej nigdy wcześniej się nie znaleźliśmy. Wielu poddanych jest przymusowej kwarantannie, lub opiekuje się w domu dziećmi. Większość z nas, będąc odpowiedzialnymi, ogranicza do minimum kontakt z innymi, unikając nawet tak oczywistych form relaksu i odpoczynku jak spacery. Jak zorganizować sobie i dzieciom ten „wolny” czas? Jak nie dać się zwariować? Jak próbować żyć „normalnie”?

Wychodząc na przeciw potrzebom i sytuacji zarówno instytucje kultury, jak i podmioty świadczące usługi w zakresie dostępu do kultury przygotowały Polakom udogodnienie polegające na dostępie do kultury online. Nie wychodząc z domu możemy zwiedzać np. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum Powstania Warszawskiego, muzeum POLIN po którym oprowadzi nas Maciej Orłoś i Maria Seweryn. Można również wysłuchać koncertów i obejrzeć spektakle z teatrów i filharmonii. Pełną listę instytucji kultury, które przygotowały dostęp do kultury drogą online znajdziecie Państwo pod linkiem:

https://www.gov.pl/web/kultura/kultura-w-sieci

Bardzo ciekawe rozwiązanie wprowadziła również firma Empik. Udostępniła ona na okres 60 dni darmowy dostęp do swoich zasobów i usług, który obejmuje ponad 11 tysięcy audiobooków i e – booków, oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go, a także specjalne oferty gier planszowych, książek, filmów itd. Ofertę znajdziecie Państwo pod linkiem:

https://popkulturysci.pl/empik-go-koronawirus-za-darmo-audibooki-darmowe/

CKiBP w Malanowie szczególnie poleca uczniom i maturzystom zakładkę „pogotowie lekturowe” znajdujące się na stronie Empik Go.

Dostęp do wielu lektur szkolnych i nie tylko można uzyskać korzystając ze strony: www.wolnelektury.pl

Dla miłośników przygód dostępnych jest również 6 książek z serii Hydra autorstwa Krzysztofa Petka. Książki te znajdziecie Państwo na stronie: www.krzysztofpetek.pl

ArNo


Pozostałe aktualności