Dziś jest poniedziałek, 19.10.2020, imieniny Piotra, Pawła
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Covid-19 popsuł plany - powspominajmy

Covid-19 popsuł plany - powspominajmy

Covid-19 popsuł plany - powspominajmy

Czas, w który przyszło nam żyć w chwili obecnej to niewątpliwie trudny czas. Żadne z nas nie spodziewało się, że wirus pokrzyżuje nam plany, marzenia, że tak znacząco wpłynie na jakość życia. Wszyscy w jednej chwili znaleźliśmy się jakby w innej rzeczywistości. Wszelkie nasze plany musiały zostać zweryfikowane i odłożone na inny, „lepszy” czas.

Z problemami boryka się każdy z nas. W życiu codziennym, musi stosować się do obostrzeń, zaleceń narzucanych przez Państwo. Musimy być odpowiedzialni za siebie i za innych. Sytuacja materialna wielu z nas, uległa znaczącemu pogorszeniu.

Zrozumiałym zatem wydaje się fakt, że włodarze naszej gminy podjęli decyzję o zawieszeniu cyklicznie organizowanych imprez. Nie jest to czas na świętowanie, kiedy przed nami rysuje się widmo kryzysu gospodarczego. Tegoroczne Dni Malanowa – święto mieszkańców naszej gminy i ich gości zostały odwołane.

Pozostają nam póki co wspomnienia. Wspominać możemy.

Dni Malanowa to 17 letnia historia. Zaczęliśmy skromnie. Mała scena, artyści mniej znani …. Z biegiem lat nasza impreza nabrała prestiżu i stała się jedną z najważniejszych tego typu imprez w powiecie. Świadczyć o tym może ilość osób, które naszą imprezę odwiedziły, a także bardzo przychylne recenzje prasy relacjonującej wydarzenia z Dni Malanowa.

Podczas XVI edycji tego święta odwiedziło nas wielu znakomitych artystów sceny polskiej, ale również artyści z zagranicy. Byli to między innymi: Don Vasyl i Dziani, zespól Boys, Toples, Robert Janowski, Cliver, Ivan Komarenko, Vox, Sumptuastic, Golec uOrkiestra, Danzel, Stachurski, Big Cyc, Kabaret Jurki, Lombard, Sylwia Grzeszczak, Kabaret pod Wyrwigroszem, Bayer Full, Blue Cafe, Red Lips, Łzy, Dbomb, Krywań, Piersi, Stefano Tarrazzino, Future Folk, Piękni i młodzi, Eleni, Brathanki, Sławomir …

W tym roku mieli nas odwiedzić: Krystyna Giżowska, zespoły Ino Ros i Power Play…. cóż… Należy tylko mieć nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju ulegnie poprawie i że pozwoli nam wrócić do normalności, a tym samym świętować i bawić się podczas Dni Malanowa w przyszłym roku..

Skoro już pogodziliśmy się z faktem, że tegoroczne Dni Malanowa, tak jak większość imprez masowych nie odbędą się, może warto podzielić się kilkoma ciekawostkami zza sceny. Jaki artysta jest na scenie dla publiczności każdy widzi. A jak to jest za sceną? Jacy tak naprawdę są? W mediach przedstawiani są najczęściej jako osoby wyniosłe i niedostępne. Przez te kilkanaście edycji, których CKiBP było organizatorem musimy przyznać, ze mieliśmy szczęście do artystów. Jeśli było „gwiazdorzenie”, to tylko w pojedynczych przypadkach, o których nawet nie warto wspominać. Przeważnie są to bardzo sympatyczne osoby. Jedni bardziej wylewni, inni bardziej skryci. Musimy się pochwalić nieskromnie, że za każdym razem byliśmy komplementowani zarówno przez artystów jak i ich management za perfekcyjną organizację koncertów, ale także za warunki i atmosferę panującą za sceną. W plebiscycie na najsympatyczniejszą osobę bezapelacyjnie wygrywa Eleni. Z tak sympatyczną, ciepłą, mądrą, pokorną i skromną osobą jeszcze się nie spotkaliśmy. Jej skromność była aż krępująca.

Na zawsze w pamięci zostanie nam też koncert zespołu Golec uOrkiestra. Kiedy bracia Golcowie zauważyli kiepski nastrój organizatorów, którzy obawiali się, że przechodzące przez nasz region nawałnice uniemożliwią koncert, lub zaważą o frekwencji, Oni uspokajali, że jeszcze na żadnym z ich koncertów nie padało i że wszystko będzie dobrze. Tak też się stało. Warto wspomnieć, że pierwszym pytaniem ekipy górali, którzy przyjechali przed południem na próbę było pytanie o kościół. Cały zespół przed koncertem chciał uczestniczyć w mszy świętej. Wizyta zespołu Big Cyc to osobna historia. Panom tak spodobała się atmosfera i warunki stworzone za sceną, że nie mieli najmniejszej ochoty wracać do hotelu, a lider zespołu raczył nas wspominkami i dowcipami z życia gwiazd do późnych godzin nocnych. Bardzo sympatycznymi osobami okazały się ekipy z zespołów Sylwii Grzeszczak, Łez, Lombardu, Piersi, Rudej z Red Lips, Kombii. Nie było nigdy najmniejszego problemu z prośbą organizatorów o wyjście do publiczności, rozdawanie autografów, czy zrobienie pamiątkowej fotki ze swoim fanem. Po wizycie kabaretu Nowaki można było odnieść wrażenie, że całe Ich życie to kabaret. Nie zauważyliśmy różnicy w tym jak zachowywali się na scenie i jak ją opuścili. Wszystko obracali w żart, a szczególnie dobrze wychodziło im żartowanie z samych siebie.

Tegoroczne Dni Malanowa, mimo że pod kątem organizacyjnym i logistycznym w 70 % zostały już przygotowane – nie odbędą się. Mamy jednak nadzieję, że to co się stało w tym roku, nie będzie miało miejsca w przyszłym. Chcielibyśmy, żeby ostatni majowy weekend nie przestał się nam kojarzyć z malanowskim świętem.

ArNo

Galeria


Pozostałe aktualności