Dziś jest niedziela, 17.01.2021, imieniny Antoniego, Jana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » "Babcia w schronisku i tajemnica spalonych ziemniaczków"

"Babcia w schronisku i tajemnica spalonych ziemniaczków"

"Babcia w schronisku i tajemnica spalonych ziemniaczków"

         Szóstoklasiści wzięli udział w warsztatach dziennikarskich przeprowadzonych w CKiBP w Malanowie. Uczniowie poznali podstawy teorii z zakresu dziennikarstwa, które mogli zastosować w praktyce pod czujnym okiem doświadczonej dziennikarki Katarzyny Błaszczyk. Powstały niebanalne artykuły o zaskakujących tytułach: „Zabójca z Grochowa”, „Fafik strażakiem”, „Groźny pies”, „O psie, który został strażakiem” oraz tytułowa „Babcia w schronisku i tajemnica spalonych ziemniaczków”.

          21 lutego obchodzony jest Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie zorganizowała warsztaty dziennikarskie, na które zaprosiła uczniów klas VI Szkoły Podstawowej w Malanowie. Zajęcia przeprowadziła dziennikarka z zamiłowania, redaktorka portalu iTurek.pl, dziennikarka radiowa – Katarzyna Błaszczyk. Młodzież z uwagą wysłuchała podstawowych informacji z zakresu publicystyki prasowej, dziennikarstwa radiowego i telewizyjnego, dowiedziała się czym powinien charakteryzować się dobry dziennikarz, jak prawidłowo powinien być zbudowany artykuł prasowy czy radiowy. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzącą oraz wzięli udział w grze mającej na celu sprawdzenie umiejętności aktorskich przydatnych w zawodzie dziennikarza telewizyjnego.

           Drugą część warsztatów stanowiły działania praktyczne. Młodzież została podzielona na pięć grup z zadaniem napisania artykułu z zachowaniem zasad przekazanych przez panią Katarzynę. Dziennikarka podała pięć słów kluczowych, do których adepci dziennikarstwa stworzyli historię w formie artykułu prasowego. Zadanie to bardzo spodobało się młodzieży, mogącej wykazać się wyobraźnią, inwencją twórczą i znajomością kunsztu dziennikarskiego. Burzliwa współpraca w grupach zaowocowała artykułami, które podlegały ocenie pani Katarzyny Błaszczyk. Zdaniem mentorki piękna książka oraz niejeden ciekawy artykuł zostałyby napisane z wyobraźnią i zdolnościami zgromadzonej młodzieży. Bakcyl dziennikarski został połknięty, mamy nadzieję, że zaowocuje w postaci wybitnych dziennikarzy i publicystów.

Dziękujemy za przeprowadzenie warsztatów pani Katarzynie Błaszczyk.

Serdecznie dziękujemy uczniom klas VI Szkoły Podstawowej w Malanowie oraz ich opiekunkom: Izabeli Bartczak-Klimek i Joannie Nowakowskiej za przybycie.

Anna Sobczak

 

FOTOGALERIA


Pozostałe aktualności