Dziś jest środa, 20.03.2019, imieniny Klaudii, Eufemii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Eleni skradła serca publiczności podczas XV Dni Malanowa

Eleni skradła serca publiczności podczas XV Dni Malanowa

Eleni skradła serca publiczności podczas XV Dni Malanowa

Za nami już 15. edycja Dni Malanowa. Warto sobie przypomnieć początki imprezy, a także to, jak ewoluowała przez te lata. 1 Dni Malanowa zorganizowano w 2003 roku. Odbyły się one na boisku piłkarskim, na którego miejscu w tej chwili stoi jedna z hal produkcyjnych firmy Sun Garden.
Z roku na rok impreza zyskiwała coraz większą popularność i to nie tylko wśród mieszkańców gminy Malanów. Kilkutysięczna widownia zobowiązywała organizatorów do spełnienia wielu warunków bezpieczeństwa, a z czasem do przekwalifikowania jej w imprezę masową. Również infrastruktura imprezy zyskała nowe oblicze. Artyści mogli już występować na profesjonalnych scenach z wszelkimi atestami bezpieczeństwa. Organizatorzy postawili sobie za cel, aby zapraszać najbardziej popularne gwiazdy estrady, jednocześnie zapewniając im najlepsze, profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie, zgodne z ich riderami technicznymi.
Obecne Dni Malanowa to już przedsięwzięcie skierowane do kilkutysięcznej publiczności, na którą czeka największa scena, doskonały dźwięk i feria barw z oświetlenia scenicznego, a także duży ekrany LED, transmitujący wszystko to, co się dzieje na scenie. Do dyspozycji uczestników imprezy jest wesołe miasteczko z niezliczoną ilością atrakcji dla dzieci, oraz ekstremalne karuzele dla dorosłych, szereg punktów gastronomicznych, a także inne stanowiska handlowe i promocyjne.
Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwa profesjonalna firma ochroniarska, wspomagana przez Policję z Turku, Konina i Poznania.                                                                                         
Jedno natomiast od 15 lat jest niezmienne – zaangażowanie i ciężka praca osób odpowiedzialnych i współtworzących tą imprezę.
Również tegoroczna edycja Dni Malanowa obfitowała w szereg atrakcji. Pierwszy dzień imprezy dedykowany był najmłodszym uczestnikom w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka. Przewidziano dla nich wile atrakcji: zajęcia z animatorami, konkursy i wiele ciekawych nagród w tym bilety do wesołego miasteczka, a to wszystko dzięki Polskiej Spółce Gazowniczej – jednemu ze sponsorów imprezy i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Po oficjalnym otwarciu 15. Dni Malanowa przez Wójta Gminy Sławomira Prentczyńskiego sceną zawładnęli młodzi artyści ze szkół podstawowych z Malanowa, Dziadowic i Kotwasic oraz Stowarzyszenia Nadzieja. Wysłuchaliśmy koncertu uczniów i absolwentów klas gimnazjalnych, a także popisy wokalne Weroniki Krawczyk.
Stowarzyszenie Nadzieja przygotowało wystawę obrazów poplenerowych - Malowniczy Malanów i konkurs polegający na rozpoznaniu w jakiej miejscowości znajduje się namalowany obiekt. Konkurs wygrał Sebastian Smura, a nagroda to wycieczka do ZOO w Borysewie.                                           
Tradycją stało się również coroczne podsumowanie Gminnej Ligi Piłki Nożnej, prowadzonej przez malanowski OSiR, której tegorocznymi triumfatorami została drużyna z Sparta Grąbków
Gwiazdą wieczoru był jednak zespół Future Folk ze swoim liderem Stanisławem Karpielem Bułecką - laureaci polsatowskiego programu: Must be the music. Kapela porwała malanowską publiczność swoja elektroniczną dance’owa interpretacją folkloru góralskiego. W ich wykonaniu usłyszeliśmy takie hity jak: „Janko”, „Twarda skała”, czy „Malinowa dziewczyno”. Zachęceni i rozgrzani uczestnicy imprezy mogli kontynuować zabawę przy dźwiękach z konsoli dj. Pawła, który serwował im taneczne rytmy do godziny 2 w nocy.
Drugi dzień malanowskiego święta rozpoczęła msza św. w intencji mieszkańców gminy. Na placu imprezy zaś dzieci, które swoje występy dedykowały mamom z okazji przypadającego ich święta. Mogliśmy podziwiać przedszkolaków, pokazy taneczne dzieci z zespołu tanecznego działającego przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie, dzieci ze SP w Miłaczewie. Zorganizowany został pokaz drużyny strażackiej i malanowskich karateków. Na scenie zaprezentowały się również zespoły działające przy CKiBP w Malanowie: Tradycja i Jarzębinki.
Muzyczną laurką dla Mam od organizatorów był koncert Eleni – polskiej piosenkarki o greckich korzeniach, tak bardzo lubianej i podziwianej przez „starszą młodzież”. W jej wykonaniu usłyszeliśmy między innymi: „Dla Ciebie jestem ja”, „Miłość jak wino”, „Kto Ci w życiu więcej da”. W organizację koncertu włączyła się firma GAZ-SYSTEM S.A. poprzez wsparcie finansowe.
Po polsko – greckich rytmach, w oczekiwaniu na kolejną gwiazdę wieczoru, na scenie zaprezentowali się: Basia Maleta, zespół Kokardki oraz Ewelina Kicińska.
W piątek w Sopocie, w niedzielę w Malanowie. Niekwestionowaną gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespół Piękni i Młodzi, wykonujący muzykę disco polo. O popularności zespołu świadczyć może fakt, że wystąpili oni, obok innych gwiazd w piątek na: Polsat Super Hit Festiwal, jako zespół, który przodował w ilości sprzedanych płyt w Polsce, a także dlatego, że to ich utwory były najczęściej grane w różnych rozgłośniach radiowych. Łomżański zespół wykonał dla malanowskiej publiczności między innymi utwory: „Jedno słowo”, „Tak już bez Ciebie”, „Zastanawiam się”.
Tradycyjnym już zwieńczeniem koncertu niedzielnej gwiazdy był efektowny i ekscytujący pokaz sztucznych ogni, który odbył się dzięki Firmie Sun Garden.
Miłośnikom tanecznych brzmień organizatorzy zapewnili również rozrywkę w niedzielną noc – dyskotekę do godziny pierwszej.
XV Dni Malanowa organizowane były przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie we współpracy z Urzędem Gminy, Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Środowiskowym Domem Samopomocy w Miłaczewie.
Tegoroczne Dni Malanowa nie wyglądałyby tak jak wyglądały, gdyby nie hojność sponsorów i darczyńców. Bez ich finansowego lub rzeczowego wsparcia nasze święto byłoby zdecydowanie skromniejsze. Cieszy fakt, że widzą oni potrzebę organizowania tego przedsięwzięcia i nigdy nie odmawiają pomocy. Wizytówki osób i firm zaangażowanych na organizację publikujemy na kolejnych stronach gazety. Szczególne ukłony kierujemy pod adresem pana Stanisława Woźniaka , Rafała Białasa i Państawa Kubackich. Dziękujemy Policji i zaangażowanym jednostkom OSP z Malanowa, Kotwasic , Dziadowic, Grąbkowa, a przede wszystkim lokalnym artystom, ich opiekunom i instruktorom , którzy dostarczyli nam wielu artystycznych wrażeń.

 

Dziękujemy

Małgorzata Przygońska

Artur Nowicki

Karolina Wojtkowiak

FOTORELACJA - XV DNI MALANOWA 2018 - SOBOTA

FOTORELACJA - XV DNI MALANOWA 2018 - NIEDZIELA


Pozostałe aktualności