Dziś jest wtorek, 02.03.2021, imieniny Heleny, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Na Czachulcu Starym królowały pierogi

Na Czachulcu Starym królowały pierogi

Na Czachulcu Starym królowały pierogi

    Dziś spotkać można je w menu niemal każdej kuchni świata, zaś ich różnorodność może wprawić w zdziwienie niejednego smakosza. Mowa oczywiście o pierogach, które królowały na Czachulcu Starym z okazji VII Dni Czachulca.

   Już po raz siódmy Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sportowo-Kulturalnym wsi Czachulec zorganizowało konkurs kulinarny „Nasze jadło”, który odbył się 27.07.2014 r. W zmaganiach kulinarnych wystartowało pięć sołectw z terenu gminy Malanów: Czachulec Stary, Dziadowice, Dziadowice Folwark, Grąbków oraz Miłaczew. Zadaniem uczestników  tegorocznego konkursu było przygotowanie pierogów na różne sposoby. Każde z sołectw serwowało po dwa rodzaje pierogów, które podlegały ocenie jury w składzie: Krystyna Pacholska przedstawicielka firmy Tuperrware – przewodnicząca, Katarzyna Błaszczyk i Anna Drzewiecka z portalu iTurek, Olga Boksa dziennikarka Echa Turku i Małgorzata Przygońska. Oceniano smak, oryginalność oraz estetykę podania. Po degustacji jury postanowiło przyznać nagrodę główną i cztery równorzędne wyróżnienia. Zwycięzcą konkursu na najlepsze pierogi okazało się sołectwo Dziadowice. Wręczono również nagrodę publiczności, którą przyznali uczestnicy festynu degustujący konkursowe pierogi i oddając głos na wybrane sołectwo. W tej kategorii zwyciężyły dwa sołectwa, którymi okazały się Czachulec Stary oraz Miłaczew. Uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody finansowe i rzeczowe, które wręczyli dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie – Małgorzata Przygońska oraz prezes Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego wsi Czachulec – Krzysztof Kowalski. Każde sołectwo otrzymało również drobne upominki w postaci gadżetów firmy Tuperrware ufundowane przez Krystynę Pacholską.

   Jak co roku nie zabrakło licznie zgromadzonej publiczności, pięknie udekorowanych stoisk konkursowych i słonecznej pogody. Warto wspomnieć, że zwycięzca konkursu „Nasze jadło” sołectwo Dziadowice ulepiło 500 pierogów. Już za rok kolejna edycja konkursu, do którego zapraszamy wszystkie sołectwa, po to, aby sprawdziły się w zmaganiach kulinarnych.

Galeria zdjęć

 

Mateusz Kurzawa


Pozostałe aktualności