Miś Teodor na podsumowaniu konkursu plastycznego

W związku z 10 – jubileuszową rocznicą organizowania konkursu plastycznego z misiem w roli głównej, tegoroczne hasło brzmiało „Miś ma urodziny”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci literaturą o misiach, rozbudzanie wyobraźni i poczucia estetyki u dzieci, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz rozbudzanie zainteresowania książką i czytelnictwem. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: I 4-latki, II 5-latki, III 6-latki.
Podsumowanie konkursu odbyło się 27 listopada 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Malanowie. Dzieci wraz z opiekunami przywitała Małgorzata Przygońska - dyrektor biblioteki, która tego dnia wraz z pracownikami biblioteki i centrum kultury przygotowała dla najmłodszych wiele niespodzianek. Na spotkanie z laureatami konkursu przybył sam miś Teodor! To dopiero była niespodzianka! Ten sympatyczny bohater książek pomimo upływu lat nadal jest częścią dziecięcego świata. To najlepsza zabawka, niezastąpiony przyjaciel i ulubiona przytulanka każdego dziecka. Przedszkolaki pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Do konkursu wpłynęło 48 prac. Zanim jednak nastąpiła najprzyjemniejsza część spotkania , dzieci wraz z misiem obejrzały bajkę o Misiu Uszatku. Wręczenia nagród, dyplomów i słodkości dokonali Małgorzata Przygońska i miś Teodor, który sam też chętnie by skosztował tych słodkości, bo wielki z niego łakomczuszek. Następnie dzieci musiały wykazać się nie lada pamięcią, bo spośród wszystkich prac uczestników należało rozpoznać swoją. Wszyscy jednak bez większych problemów poradzili sobie z tym zadaniem, za co oczywiście miś nagradzał każdego upominkiem.
Spotkanie zakończyliśmy urodzinowym tańcem z misiem, który każdemu wręczył balonika i czapeczkę urodzinową i wszyscy w rytmach muzyki bawili się wyśmienicie.
Uczestnikom konkursu gratulujemy inwencji i pomysłowości w prezentacji swojego misia oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Kategoria I – 4 latki
I miejsce – Wiktoria Brzózka – Gminne Przedszkole w Malanowie
II miejsce – Anna Andrzejczak – Oddział przedszkolny przy SP w Kotwasicach
III miejsce – Dominka Pokrywiecka – Gminne Przedszkole w Malanowie – Odział w Dziadowicach
Maja Hofman – wyróżnienie dla najmłodszej uczestniczki konkursu - Oddział przedszkolny przy SP w Kotwasicach
Wyróżnienia: Nadia Mickiewicz – Gminne Przedszkole w Malanowie
Iga Lebiodzińska – Gminne Przedszkole w Malanowie
Maja Karolak – Gminne Przedszkole w Malanowie
Gabriela Iwańska – Gminne Przedszkole w Malanowie
Kategoria II – 5 latki
I miejsce – Nikola Herbich – Gminne Przedszkole w Malanowie
II miejsce – Maja Gruszczyńska – Gminne Przedszkole w Malanowie
II miejsce – Zosia Nawrocka – Gminne Przedszkole w Malanowie
III miejsce – Dorota Szczap – Szkoła Podstawowa w Dziadowicach
Wyróżnienia: Jakub Toda – Odział przedszkolny przy SP w Miłaczewie
Ewa Gorzała - Gminne Przedszkole w Malanowie
Wiktoria Włodarczyk – Szkoła Podstawowa w Dziadowicach
Kategoria III – 6 latki
I miejsce – Maja Kędzia – Szkoła Podstawowa w Miłaczewie
II miejsce – Gabriela Kornacka – Szkoła Podstawowa w Miłaczewie
II miejsce – Zosia Tomczyk – Szkoła Podstawowa w Miłaczewie
Joanna Adamczyk
Galeria zdjęć
Pozostałe aktualności
-

Strefa Profilaktyczno-Edukacyjno-Artystyczna podczas XXI Dni Malanowa – dwa dni pełne dziecięcej radości!
-

„Mama ostrzegała”, że będzie głośno! XXI Dni Malanowa przeszły do historii
-

Wygraj kurs prawa jazdy na XXI Dniach Malanowa!
-

XXI Dni Malanowa
-

Konkurs plastyczny „SuperBohater bez nałogów” 2026
-

Jak rycerz Walduś uratował królestwo - Teatr Maska w CKiBP
-

Biesiadówka w Malanowie - Spotkanie zespołów folklorystycznych
-

Rozstrzygnięcie konkursu recytatorsko-aktorskiego "Pogodna Poezja"
-

Życzenia Wielkanocne
-

Wybraliśmy najładniejszą kartkę wielkanocną
-

Warsztaty florystyczne w Malanowie w wiosennym klimacie
-

Magia Fizyki w Malanowie – nauka, która zachwyca!
-

Konkurs Recytatorsko-Aktorski "Pogodna Poezja"
-
Deklaracja dostępności
-

Ale to już było… i wróci za rok – Dzień kobiet w CKiBP



