Dziś jest czwartek, 25.04.2019, imieniny Jarosława, Marka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Książki najczęściej czytane » Propozycje książkowe » Październik 2018

Październik 2018

DANIELLE STEEL OBSADA

 

Najpopularniejsza autorka literatury kobiecej wprowadza czytelniczki do świta seriali telewizyjnych. Składa hołd sile kobiety. Kobiety w każdym wieku i jej odwadze w przezwyciężaniu przeciwieństw losu i dążenia do spełnienia marzeń.

Kait Whitter jest popularną nowojorska dziennikarką. Kocha swoją pracę, uwielbia swoje dzieci ale zrażona dwoma nieudanymi małżeństwami woli unikać nowej miłości. Wszystko się zmienia, gdy poznaje prodeucenta telewizyjnego z Los Angeles. Kait pisze scenariusz serialu oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia swojej babki. Z dnia na dzień przenosi się w świat Hollywood. Na planie wszyscy zbliżają się do siebie, stają się rodziną. Ale w środku tego cudownego roku Kait musi zmierzyć się z największym wyzwaniem, przed jakim może stanąć matka…

 

AGATA PRZYBYŁEK W PROMIENIACH SZCZĘŚCIA

 

Chwytająca za serce opowieść poświeceniu, prawdziwej miłości i szczęściu. Czasem rezygnując z siebie można zyskać najwięcej. Emocjonująca opowieść o wyporach z gatunku tych najtrudniejszych.

Kiedy Łucja znajduje porzucone dziecko jej życie diametralnie się zmienia. Dziewczynka jest chora i żadna rodzina nie decyduje się na adopcję, Łucja postanawia wziaćv za nia odpowiedzialność. Niestety otwierając się na tę miłość musi porzucić swoje plany i marzenia. Czy będzie gotowa na tyle poświeceń?

Justyna leczy się z powodu depresji. W młodości podjęła niewłaściwe decyzje, przez które teraz nie potrafi w pełni cieszyć się życiem. Tkwi w marazmie i nic nie wskazuje na to, że kiedykolwiek zazna jeszcze miłości.

 

DANIELLE STEEL W SŁUSZNEJ SPRAWIE

 

 

W słusznej sprawie to wzruszająca opowieść o wielkiej odwadze i poświęceniu kobiety, która ponad wszystko pragnie sprawiedliwości i dobra.

Meredith McKenzie pochodzi z bogatej, prawniczej rodziny. Nie wiedzie jednak wystawnego życia, nie nosi najpiękniejszych sukien i drogiej biżuterii, o jakich inne dziewczyny mogą tylko pomarzyć. Ma inny cel – pragnie walczyć o pokój i dobro na świecie. Kończy studia i otwiera własną kancelarię. Podczas gdy jej rówieśniczki przeżywają kolejne romanse i rozstania, ona z całych sił stara się pomóc najbardziej poszkodowanym. Pewnego dnia Meredith poznaje przystojnego doktora Petera Wattsa. Odkrywa, że łączą ją z nim wspólne cele i ideały. Czy ich znajomość okaże się początkiem wielkiego uczucia?

 

IWONA KINZLER JAGIELLONOWIE - MIŁOSNE SEKRETY WIELKIE DYNASTII

 

Najnowsza pozycja Iwony Kienzler - autorki bestsellerowych biografii historycznych pokazuje, że życie miłosne Jagiellonów kryje wiele niespodzianek i tajemnic.

Wielkie namiętności i sekrety dnia codziennego z historią Polski w tle! Fascynująca lektura o życiu uczuciowym Jagiellonów. Historia miłości Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny. Poznaj intymne sekrety skrywane przez Władysława Warneńczyka i dowiedz się, kto w rodzie uchodził za rozpustnika.

 

CHARLOTTE LINK DECYZJA

 

Simon razem z dziećmi zamierza spędzić na południu Francji spokojne Boże Narodzenie. Nic jednak nie układa się po jego myśli. Tuż przed świętami dzieci odwołują swój przyjazd, a jego przyjaciółka postanawia z nim zerwać. Podczas spaceru po plaży spotyka zaniedbaną, zrozpaczoną kobietę: Nathalie. Młoda wystraszona Francuzka twierdzi, że ścigają ją brutalni prześladowcy. Przejęty współczuciem Simon postanawia jej pomóc. Nie przeczuwa jednak, że wskutek owej decyzji zostanie uwikłany w morderczą intrygę, której wątki sięgają aż dalekiej Bułgarii. Trop wiedzie do Seliny, młodej dziewczyny pragnącej lepszego życia. Wpada ona w ręce pozbawionych skrupułów przestępców. Jej dramatyczna ucieczka staje się początkiem splotu przewrotnych zdarzeń, które ściągną na Simona i Nathalie śmiertelne niebezpieczeństwo.

 

IWONA KILZNER – CARYCA KATARZYNA I KRÓL STANISŁAW – HISTORIA NAMIĘTNOŚCI

 

Zadziwiające, jak często bagatelizowana jest rola uczuć w historii: Poznaj sekrety romansu, który w znaczący sposób wpłynął na dzieje naszej ojczyzny! Książka Iwony Kienzler – znanej autorki bestsellerów biograficznych opowiada o związku Stanisława Augusta Poniatowskiego i wielkiej księżnej Katarzyny, późniejszej carycy. Ich miłość dała Polsce króla Stasia, ale też w konsekwencji zabrała naszej ojczyźnie niepodległość. To fascynujący romans, który zmienił bieg historii Polski. Wspaniała lektura.