Dziś jest wtorek, 28.01.2020, imieniny Walerego, Radomira
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Konkursy » Pocztówka z Toronto

Pocztówka z Toronto

Regulamin konkursu

A. Założenia konkursu:

 1. Konkurs „ZOSTAŃ BOHATEREM KSIĄŻKI” jest przeznaczony dla uczniów polskich podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy realizują przewidziane w nim zadania pod nadzorem i za wiedzą Nauczyciela Prowadzącego.
 2. Konkurs trwa od 1 kwietnia 2015 r. do 30 listopada 2015 r. Ogłoszenie wyników nastąpi w grudniu 2015 r.
 3. Zgłoszenie udziału w konkursie następuje dwuetapowo:
  • Nauczyciel Prowadzący rejestruje na niniejszej stronie Szkołę, podając jej: nazwę, adres, NIP oraz swoje dane: login, hasło, imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego.
  • Nauczyciel Prowadzący – po zalogowaniu się na niniejszej stronie – rejestruje dowolną ilość Drużyn, składających się z dwojga uczniów (dziewczyna + chłopak), podając ich imiona i nazwiska.
 4. Rejestracja i logowanie jest dostępna w zakładce Strefa Punktów.
 5. Zarejestrowanie (zgłoszenie) każdej nowej Drużyny jest równoznaczne z zamówieniem dla Szkoły jednego egzemplarza książki „Pocztówka z Toronto” (autorstwa Dariusza Rekosza) oraz wygenerowaniem faktury VAT przez Wydawnictwo Bernardinum z siedzibą w Pelplinie i przesłanie jej na adres Szkoły podany w procesie rejestracji. Cena jednego egzemplarza książki wynosi 19,90 zł (z VAT).
 6. Zadaniem Uczniów (zawodników) zgłoszonych w ramach Drużyn jest:
  • zapoznanie się z treścią książki „Pocztówka z Toronto”.
  • zdobywanie punktów poprzez wykonywanie zadań przewidzianych w Konkursie.
 7. Zawodnicy zdobywają punkty gdy Nauczyciel Prowadzący prześle przy pomocy odpowiedniego odnośnika (znajdującego się na stronie Strefa Punktów):
  • życzeń, jakie główna bohaterka książki „Pocztówka z Toronto” – Monika – mogłaby wysłać swojej mamie będąc w Kanadzie (maksymalna ilość punktów do zdobycia – 2 x 10). Życzenia powinny być zapisane w formacie DOC lub TXT i dołączone do wiadomości e-mail. Maksymalna ilość znaków jednego tekstu nie może przekraczać 150 znaków (ze spacjami).
  • recenzji książki „Pocztówka z Toronto” (maksymalna ilość punktów do zdobycia – 2 x 30). Recenzje powinny być zapisane w formacie DOC lub TXT i dołączone do wiadomości e-mail. Maksymalna ilość znaków jednego tekstu nie może przekraczać 2000 znaków (ze spacjami).
  • jednej wspólnej fotografii z książką „Pocztówka z Toronto”, wykonanej w wybranym, ciekawym miejscu oraz w jak najciekawszej aranżacji (maksymalna ilość punktów do zdobycia – 50). Plik z fotografią powinien być zapisany w formacie JPG, a rozdzielczość fotografii nie może być mniejsza niż 1600 x 1000 pikseli.
 8. Punkty poszczególnych zadań sumują się.
 9. W przypadku, gdy maksymalną ilość punktów zdobędą dwie lub więcej drużyn – otrzymają one zadania dodatkowe, w celu wyłonienia zwycięzcy.
 10. Punkty przyznawane będą natychmiast po moderacji prac, a poszczególne prace (życzenia, recenzje oraz fotografie) zostaną zamieszczone na niniejszej stronie w odpowiednich zakładkach.
 11. Przesłanie: życzeń, recenzji lub fotografii – stworzonych przez uczestników konkursu – jest równoznaczne z wyrażeniem przez nich zgody na nieodpłatne opublikowanie tych prac na niniejszej stronie internetowej.
 12. Dane Szkoły oraz Uczestników konkursu są dostępne TYLKO dla Nauczyciela Prowadzącego (dokonującego rejestracji i zgłoszenia Drużyny) i nie są widoczne dla innych użytkowników niniejszego portalu (za wyjątkiem imion i nazwisk członków Drużyn, którymi podpisane będą konkretne prace i które mogą być uwidocznione w zakładce TOP 5).
 13. Dodatkowe zapytania należy kierować na adres: dariusz@rekosz.pl
 14. Strona internetowa Wydawnictwa Bernardinum znajduje się pod adresem: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/

 

B. Nagrody i Bonusy:

 1. Zwycięska Drużyna otrzyma tytuł „BOHATERA KSIĄŻKI” i zestaw niespodziankowych upominków.
 2. Wspólna fotografia zwycięskiej Drużyny zostanie zamieszczona na kalendarzu ściennym na rok 2016, który wydrukuje Wydawnictwo Bernardinum w grudniu 2015. Zwycięska Drużyna otrzyma BEZPŁATNIE 300 egzemplarzy tego kalendarza.
 3. Szkoła, z której pochodzi zwycięska Drużyna otrzyma:
  • voucher na kwotę 500 zł, na dowolne usługi drukarskie, do wykorzystania w drukarni Wydawnictwa Bernardinum do końca roku 2016.
  • zniżkę 40% na zakup dowolnej ilości wybranych książek w Wydawnictwie Bernardinum – do wykorzystania do końca roku 2016.
  • możliwość zorganizowania bezpłatnego spotkania autorskiego z Dariuszem Rekoszem – autorem książki „Pocztówka z Toronto”.
 4. Ponadto, KAŻDA Szkoła, która przystąpi do Konkursu zgłaszając przynajmniej jedną Drużynę, otrzyma zniżkę 25% na zakup dowolnej ilości wybranych książek w Wydawnictwie Bernardinum – do wykorzystania do końca roku 2016.