Dziś jest czwartek, 25.04.2019, imieniny Jarosława, Marka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » „Ziemniaczane jadło” w Kotwasicach

„Ziemniaczane jadło” w Kotwasicach

„Ziemniaczane jadło”  w Kotwasicach

Już po raz jedenasty Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie zorganizowały konkurs kulinarny „Nasze Jadło”, który odbył się 1 lipca 2018 r. w Kotwasicach podczas pikniku integracyjnego. Do zmagań kulinarnych zgłosiło się pięć sołectw z terenu gminy Malanów: Bibianna, Dziadowice Folwark, Kotwasice, Miłaczew, Targówka. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu były „ziemniaki, kartofle, pyry”. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie potraw na bazie ziemniaków. Na stoiskach królowały: placki ziemniaczane z gzikiem, zupa ziemniaczana, ziemniaki w mundurkach z twarogiem, pyrczak, puree ziemniaczane, kopytka ziemniaczane z kapustą, kiszka ziemniaczana po wileńsku i ziemniaczane knedelki z serem na słono.                                       
Ciekawie przygotowane stoiska przyciągały uczestników festynu do degustacji. Wszyscy degustatorzy mieli możliwość zagłosować na sołectwo, które ich zdaniem przygotowało najsmaczniejsze potrawy.
Konkursowe potrawy oceniane były także przez jury w składzie: Sławomir Prentczyński – wójt gminy, Zofia Gruszczyńska – radna powiatowa, Marzanna Szczap – skarbnik gminy, Alicja Maciejewska – dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malanowie, Małgorzata Przygońska – dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie. Dokonując oceny jury kierowało się przede wszystkim smakiem, estetyką podania oraz oryginalnością, wybierając najsmaczniejsza potrawę członkowie komisji nie znali jej wykonawców.  Werdykt jury był następujący: nagrodę główną zdobyło sołectwo Kotwasice, które przygotowało przepyszne placki ziemniaczane z gzikiem i prażoki, a cztery równorzędne wyróżnienia otrzymały sołectwa: Bibianna, Dziadowice Folwark, Miłaczew i Targówka. Opinie komisji konkursowej potwierdzili uczestnicy festynu, którym również najbardziej smakowały potrawy przygotowane przez panie z Kotwasic – przyznając im nagrodę publiczności. Uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody finansowe i rzeczowe.

Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie serdecznie dziękuje Stowarzyszeniu Kotwica za pomoc w organizacji konkursu, a wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i zaprasza do udziału w kolejnej edycji już za rok.

KW

Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności