Dziś jest niedziela, 22.07.2018, imieniny Magdaleny, Bolesławy
6° / 1018 hPa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Dni Malanowa – reaktywacja

Dni Malanowa – reaktywacja

Dni Malanowa – reaktywacja

Po rocznej przerwie w kalendarzu imprez gminy Malanów, ponownie pojawiły się Dni Malanowa. Nie dziwi fakt, że w dniach 11 i 12 czerwca 2016 roku, boisko piłkarskie przy gimnazjum stało się najbardziej obleganym miejscem w naszej gminie, a to wszystko za sprawą bogatego programu jaki tego dnia przygotowali organizatorzy.

Wszystko zaczęło się w sobotę o godzinie 17.00, kiedy to wójt gminy – Sławomir Prentczyński oficjalnie otworzył XIII Dni Malanowa, a następnie w towarzystwie dyrektora OSiRU – Łukasza Jasiaka, wręczył puchary sportowcom podsumowując rozgrywki Gminnej Ligi Piłki Nożnej.

Po sportowych emocjach przyszedł czas na część artystyczną imprezy. Na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkół podstawowych w Malanowie i Dziadowicach, które zyskały grono fanów wśród licznie zgromadzonej publiczności. Dla większości dzieci występ na tak dużej scenie, przed tak dużym audytorium był nie lada stresem i wyczynem, ale wszyscy poradzili sobie wyśmienicie.

Kolejnymi artystami, którzy zawładnęli sceną były dziewczęta z zespołu Akcent działającego przy Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie. W ich wykonaniu usłyszeliśmy dwie piosenki: Jedziemy autostopem i Miłość jak wino.

Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie opiekuje się również zespołem wokalno-intrumentalnym Akord, w którego skład wchodzi pięć młodych osób: Karolina Koralewska, Kinga Augustyniak, Ewa Raszewska, Szymon Tomaszak i Jakub Białas. Zespół rozwija swoje umiejętności pod kierunkiem instruktora Dawida Różyckiego. Młodzież pokazała się    w popisowych utworach znanych artystów zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Prawdziwe show artystyczne zademonstrowała młodzież gimnazjalna wprowadzając wszystkich w zachwyt i zdumienie. Przyszedł czas na popisy wokalne lokalnych artystów, którzy zaprezentowali różnorodny repertuar muzyczny.

Jako pierwsza na scenę wyszła Kinga Danisz, która w żywiołowy sposób wykonała utwory z repertuaru zespołu Varius Manx i Anny Jantar. Kinga niejednokrotnie udowodniła, że muzyka jej w duszy gra i jest nierozłącznym elementem życia.

Po tak pozytywnej dawce emocji swój sceniczny debiut miał Józef Przewłoka, występujący pod pseudonimem Jozi Pepe. W jego wykonaniu usłyszeliśmy utwory: Olga, Lubisz jeździć po świecie i Ahmet. Warto wspomnieć, że artysta sam pisze słowa do utworów, które wykonuje.

Ewelina Kicińska wokalistka, która na stałe współpracuje z zespołem muzycznym Magnat. Jej atutem wokalnym jest nietypowa barwa głosu, która świetnie współbrzmi z utworami podczas jej występów scenicznych. W jej wykonaniu usłyszeliśmy utwory z repertuaru takich artystów jak: Sylwia Grzeszczak, Loona, C.C. Catch i zespołu Europe.

Około godziny 20 w promieniach zachodzącego słońca na scenie pojawiła się Marta Tomczyk Groblica z zespołem. Tworzy go piątka nauczycieli, których połączyła pasja wspólnego muzykowania. Muzycy w takim składzie występują od bardzo niedawna. Wystarczy wspomnieć, że nie mają jeszcze nazwy dla swojego zespołu, ale na potrzeby naszej imprezy postanowili tymczasowo nazwać się Malanowska i Partnerzy. Artyści przedstawili bardzo ambitny repertuar w swoich aranżacjach. Usłyszeliśmy covery takich artystów jak: Michael Jackson, U2, Amy Winehouse, Mela Koteluk.

Po takiej muzycznej uczcie przyszedł już tylko czas na gwiazdę wieczoru: zespół DBOMB.

Dbomb to grupa wokalno-taneczna reprezentująca swoją twórczością styl dance, a od kilku lat również disco polo. W taneczny nastrój licznie zgromadzonych fanów tego rodzaju muzyki, zespół wprowadził takim utworami jak: Pokochałam, O Ela, Daj mi ciało, Kolorowy zawrót głowy, Dobrze robię, Chcę. A na deser lider zespołu zaśpiewał Bałkanicę z repertuaru grupy Piersi.

Sobotni wieczór zakończył się dużą dawkę muzyki klubowej dla spragnionej tańca publiczności, którą zaprezentował dj Łukasz, również na ekranie LED w formie klipów.

Drugi dzień malanowskiego święta rozpoczęła msza w intencji mieszkańców celebrowana przez ks. Prałata Stanisława Płaszczyka. We mszy uczestniczyli mieszkańcy naszej gminy, wójt Sławomir Prentczyński wraz z samorządowcami, a także zaproszeni goście z partnerskiej gminy Zdzieszowice w osobach: Sybili Zimerman – burmistrza gminy, a także Edwarda Paciorka i Joanny Paciorek.

Już od wczesnych godzin popołudniowych na scenę wartkim krokiem wkroczyły dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne prowadzone przez Aurelię Sieraszewską ze szkoły tanecznej Sieraszewski Dance Studio z Kalisza. Zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli mogą rozwijać swoje zainteresowania taneczne dzięki prężnej działalności Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie.

Swoje umiejętności aktorskie zademonstrowali również rodzice dzieci uczęszczających do Gminnego Przedszkola w Malanowie. Przedstawili oni 3 inscenizacje wierszy: Stefek Burczymucha, Żuraw i Czapla i Kwoka. Trzeba przyznać, że warsztat aktorski rodziców był na bardzo wysokim poziomie, a stroje przez nich uszyte – zachwycały, o czym świadczyły ogromne brawa zafundowane naszym aktorom-amatorom przez publiczność.

Nareszcie przyszedł czas na występy trochę starszej młodzieży. Na scenie pojawiły się jak zwykle niezawodne zespoły Tradycja i Jarzębinki. Zespół Tradycja przedstawił pieśni ludowe, które zgodnie ze swoją nazwą kultywuje i przekazuje młodszemu pokoleniu. Jarzębinki natomiast przedstawiły krótki program kabaretowy. Panie mają do siebie duży dystans, a skecze i żarty prezentowane publiczności są przyjmowane z ogromnym aplauzem.

Humor dopisywał również podczas kolejnych występów na malanowskiej scenie, bo oto na niej pojawił się wyczekiwany Kabaret z Konopi. Program, który przedstawili panowie wzbudzał co chwilę salwy śmiechu, licznie zebranej pod sceną publiczności.

Po występie kabaretu przyszedł czas na obcowanie z kulturą góralską. Na scenie pojawił się zespół Krywań. Jeden z najstarszych, najlepszych zakopiańskich zespołów folkowych, prekursor tego gatunku muzycznego. W ich wykonaniu malanowska publiczność usłyszała wszystkie najbardziej znane utwory z repertuaru tego zespołu.

Występ tego zespołu to było preludium do tego, co miało za chwilę nastąpić.

Mimo obaw organizatorów dotyczących frekwencji na koncercie, ponieważ o godzinie 18 rozgrywany był mecz Polska – Irlandia, to co zobaczyliśmy przed sceną przed godziną 21 przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

Takich tłumów czekających na główną gwiazdę niedzielnego wieczoru, zespołu Łzy, dawno nie widzieliśmy.

Zespół Łzy wraz ze swoją charyzmatyczną wokalistką Sarą Chmiel przygotowali dla malanowskiej publiczności bardzo energetyczną, rockową dawkę muzyki. Humory dopisywały bardzo, ponieważ wynik meczu był korzystny dla naszej drużyny narodowej, o czym co chwilę przypominała wokalistka zespołu, wielka fanka piłki nożnej. Zespół zaprezentował utwory ze swojej najnowszej płyty Łzy 20, ponieważ w tym roku obchodzi 20 lecie istnienia. Usłyszeliśmy między innymi takie utwory jak: Jest nam tu dobrze, Życie jest piękne, Jestem jaka jestem, Narcyz się nazywam, Oczy szeroko zamknięte i oczywiście wyczekiwany przez wszystkich utwór: Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka.

Zespół został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, o czym świadczy ilość wykonanych przez nich bisów. Po koncercie nie obyło się bez rozdawania autografów, wspólnych zdjęć. Fani mieli też możliwość zakupienia najnowszej płyty zespołu. W kuluarach, po koncercie zespół nie szczędził miłych słów. Byli zachwyceni publicznością, przyjęciem i organizacją imprezy.

Zwieńczeniem XIII Dni Malanowa był, jak podczas wszystkich imprez, bardzo efektowny pokaz sztucznych ogni, który o godzinie 23 rozświetlił niebo nad Malanowem.

Tegorocznym obchodom Dni Malanowa towarzyszyły imprezy sportowe zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie, została również zorganizowana loteria fantowa przez stowarzyszenie Pomocna Dłoń. Nasi mieszkańcy i ich goście mieli do dyspozycji punkty gastronomiczne i wesołe miasteczko, z którego atrakcji korzystały nie tylko dzieci. Zostały również zorganizowane animacje dla dzieci, w których p. Karolina                  w roli Kalorii opowiadała dzieciom o nawykach zdrowego odżywiania się.

Sobotnią imprezę poprowadził Paweł Adamczyk, na co dzień związany z radiem Centrum, a niedzielną – Sławomir Janelt, wspaniały showmen, który w sposób perfekcyjny nawiązywał kontakt zarówno z artystami jak i publicznością. Obchody Dni Malanowa ukoronowała dyskoteka poprowadzona przez dj Sławomira Janelta w najbardziej gorących rytmach muzyki dyskotekowej.

AN

Organizatorzy XIII Dni Malanowa: Centrum Kultury i Sztuki oraz Urząd Gminy w Malanowie serdecznie dziękują wszystkim osobom, które włączyły się  w organizację tegorocznej imprezy. W szczególności podziękowania kierowane są pod adresem: dyrekcji i pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Malanowie, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malanowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Miłaczewie, niezastąpionego p. Stanisława Woźniaka oraz lokalnych artystów i ich opiekunów. Dziękujemy policji i straży pożarnej za zapewnienie bezpieczeństwa naszym mieszkańcom i ich gościom, a w szczególności sponsorom, którzy swoim wkładem finansowym i rzeczowym z roku na rok  podnoszą rangę i atrakcyjność tej imprezy.

Dziękujemy

GALERIA - sobota

GALERIA - niedziela

RELACJA FILMOWA - sobota

RELACJA FILMOWA - niedziela


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności