Dziś jest poniedziałek, 20.01.2020, imieniny Fabiana, Sebastiana
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Zdrowie najcenniejsze

Zdrowie najcenniejsze

Zdrowie najcenniejsze

W środę 10.10.2018 miało miejsce spotkanie ze Zbigniewem Kołbą – autorem książki „Krioterapia”. Mamy tyle lat na ile się czujem – tymi słowami rozpoczął swoją wizytę propagator zdrowego trybu życia. Metryczka nie jest ważna, ale samopoczucie. Najistotniejszy dla dobrego stanu zdrowia psychicznego i fizycznego jest sen, zapewnia on regenerację i odpoczynek. Ważne, aby przed pójściem spać wyciszyć emocje. Pomocne w tym są ćwiczenia oddechowe, które pan Zbigniew pokazywał zebranym. Informację o tym jak poprawnie wykonywać te ćwiczenia oraz inne rady dotyczące dobrego snu można znaleźć w książce naszego gościa.

Ważnym punktem spotkania były informacje na temat krioterapii – metody leczenia zimnem. Od Zbigniewa Kołby można było się dowiedzieć na czym polegają zabiegi oparami ciekłego azotu , na co zwrócić uwagę, aby pomogły a nie zaszkodziły i dla kogo są one polecane, a także jak rozpocząć przygodę z krioterapią. Pan Zbigniew, swoim słuchaczom, przekazał wiele ciekawostek dotyczących zdrowego trybu życia. Swoje wypowiedzi przeplatał anegdotami oraz interakcyjnymi zapytaniami do słuchaczy. Nawiązując do zdrowego trybu życia pisarz zachęcał do korzystania z dobrodziejstw jesiennej spiżarni. Najlepszym sposobem na zaspokojenie zapotrzebowania na witaminę C są nasze polskie super foods - kiszonki. Ogórek kiszony czy kapusta z beczki powinny się znaleźć w codziennej diecie nie tylko ze względu na walory smakowe, ale przede wszystkim dla zdrowotności , zwłaszcza w okresie jesienno-zimowy. Sezonowe warzywa i owoce zapewnia naturalne uzupełnienie mikro i makro elementów w organizmie. Codzienna dawka racjonalnego wysiłku fizycznego oraz zdrowa dieta mogą zapewnić długowieczność bez zbędnych leków i ciągłych wizyt w przychodniach lekarskich.

Spotkanie zakończyło się pytaniami słuchaczy, na które cierpliwe odpowiadał pan Zbigniew. Słuchacze wyszli ze spotkania bogatsi o wiedzę jak niewiele trzeba zmienić w codziennej diecie czy rytmie dnia aby uzyskać wspaniałe długofalowe efekty dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego.

Anna Sobczak

Fotogaleria


Pozostałe aktualności