Dziś jest środa, 23.01.2019, imieniny Ildefonsa, Rajmunda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » XI Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na wesołą nutę”

XI Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na wesołą nutę”

XI Przegląd Piosenki  Dziecięcej i Młodzieżowej „Na wesołą nutę”

Już po raz jedenasty uzdolnione muzycznie dzieci i młodzież z terenu gminy Malanów prezentowały swoje talenty wokalne podczas Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na wesołą nutę”, który odbył się 22 października w Świetlicy Wiejskiej w Malanowie.

Celem przeglądu zorganizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie była prezentacja umiejętności wokalnych młodych wykonawców, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży oraz wymiana pomysłów i doświadczeń przez opiekunów.

Tegoroczny festiwal zgromadził wielu wykonawców, reprezentantów szkół podstawowych, młodzież klas gimnazjalnych i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Młodym artystom kibicowała licznie zgromadzona publiczność oraz zaproszeni gości, wśród których byli: wójt Sławomir Prentczyński i przewodniczący Rady Gminy Andrzej Toms oraz dyrektorzy szkół podstawowych.

 W tym roku zmieniona została formuła festiwalu, wykonawcy nie byli oceniani w poszczególnych kategoriach wiekowych przez jury. Oceny prezentacji festiwalowych dokonała tylko publiczność poprzez głosowanie na wytypowanego przez siebie wykonawcę. Podliczenie kuponów konkursowych wyłoniło zwycięzcę. Najwięcej głosów zdobył kwartet wokalny składający się z uczennic Szkoły Podstawowej w Malanowie: Mai Grzelki, Hani Harasnej, Kasi Bergandy i Gabrysi Bryl. Dziewczyny podbiły serca publiczności piosenką W moim ogródecku. Nagrodę publiczności oraz gratulacje wokalistki odebrały z rąk wójta Sławomira Prentczyńskiego i przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Tomsa, a także Małgorzaty Przygońskiej - dyrektora Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej. Słowa uznania spłynęły również pod adresem wszystkich młodych artystów i ich opiekunów.                                        

Organizatorzy dziękują firmie San Garden za ufundowanie upominków dla uczestników przeglądu oraz prowadzącym festiwal - Natalii Gil i Kindze Augustyniak.

 M. Przygońska

RELACJA FOTOGRAFICZNA

RELACJA MULTIMEDIALNA


Pozostałe aktualności