Dziś jest piątek, 22.02.2019, imieniny Małgorzaty, Marty
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Wszystko zaczyna się od marzeń – spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

Wszystko zaczyna się od marzeń – spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

Wszystko zaczyna się od marzeń – spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

Wszystko zaczyna się od marzeń – to tytuł książki i motto życiowe Marcina Pałasza autora książek dla dzieci i młodzieży, który 25 kwietnia gościł w malanowskiej bibliotece. Spotkanie z autorem odbyło się w ramach projektu „Z książką na walizkach II wielkopolskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami” współorganizowanego przez Wydawnictwo Literatura, Miejską Bibliotekę w Koninie i Powiatową Bibliotekę w Turku we współpracy z bibliotekami powiatu tureckiego i konińskiego.

Uczestnicy spotkania przekonali się, że autor książek to niekoniecznie poważny, dystyngowany pan w nienagannie skrojonym garniturze, jak to często sobie wyobrażali czytając obowiązkowe lektury szkolne, ale osoba wyluzowana, wesoła, w dżinsach i bluzie.

Podczas spotkania z młodymi czytelnikami autor opowiadał o swoim życiu, powracał do lat dzieciństwa, wspominał też o wielkiej miłości do książek i o tym, jak wielki wpływ wywarły na jego życie. Ze szczególną pasją opowiadał o swoim czteronogim przyjacielu – psie Elfie zabranym ze schroniska, który stał się bohaterem wielu jego książek.

Jego książki pełne są ciepła i przekonują czytelnika, że psy to wspaniałe zwierzęta, które w nasze życie wnoszą dużo radości, uczą bezwzględnej miłości do drugiej istoty w zamian za dobre traktowanie.

W trakcie spotkania został rozstrzygnięty przez autora  konkurs plastyczny pt. „Na końcu języka”, który skierowany był dla dzieci z kl. III i IV i polegał na wykonaniu ilustracji do książki Elf i skarb wuja Leona. Nagrodzono 3 prace, wyróżnienia otrzymały: Agata Kolanowska i Roksana Dróżdż, a nagrodę główną Lena Dzieciątkowska. Laureatki konkursu otrzymały nagrody książkowe z autografem autora, a Lena otrzymała zaproszenia na podsumowanie do Konina.

                                                                                                                               M. Przygońska


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności