Dziś jest środa, 23.01.2019, imieniny Ildefonsa, Rajmunda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Wiersze wesołe, zabawne i śmieszne....ale wychowawcze

Wiersze wesołe, zabawne i śmieszne....ale wychowawcze

Wiersze wesołe, zabawne i śmieszne....ale wychowawcze

Poniedziałkowy poranek był w bibliotece dniem niezwykle zabawnym a jednocześnie wychowawczym i edukacyjnym. Wszystko za sprawą konkursu recytatorsko - aktorskiego „Brzechwa na wesoło”, poświęcony bardzo lubianemu zarówno przez dzieci, jak i dorosłych klasykowi literatury dziecięcej. Celem konkursu było wspieranie wszechstronnego rozwoju osobowego dziecka, wydobycie z małych artystów ukrytych w nich zdolności, rozwijanie wyobraźni i pobudzanie do twórczego działania. Uczestnikami konkursu były dzieci klas I i II ze szkół podstawowych z terenu gminy Malanów. Jan Brzechwa wierzył, że poezja dziecięca jest najlepszą formą kontaktu z dzieckiem oraz doskonałą nauką poprzez zabawę. Podczas konkursu wszyscy dobrze się bawili, a utwory przeniosły uczestników w wesoły, kolorowy, beztroski i pełen fantastycznych postaci świat. Rywalizacja była wyjątkowo wyrównana – okazało się że uczniowie doskonale znają twórczość Jana Brzechwy, nie mają najmniejszych problemów z opanowaniem tekstów twórcy oraz umiejętnie utożsamiają się z głównymi bohaterami wierszy: kaczką, kwoką, samochwałą, koprem, szczypiorem czy jajkiem. Dzieci biorące udział w konkursie prezentowały się wspaniale w strojach nawiązujących do recytowanych wierszy. Jury w składzie: Anna Gruszczyńska, Bogusława Nowicka i Mirosław Mękarski , miało problem z wybraniem zwycięzców, bowiem poziom był bardzo wyrównany. Ostatecznie na najwyższym podium stanęli:

W kategorii dzieci klas pierwszych:

I miejsce – Wiktoria Robak (SP Miłaczew)

Wyróżnienia: Wiktor Czerniak (SP Malanów), Kinga Borowska (SP Miłaczew)

W kategorii dzieci klas drugich:

I miejsce: Zuzanna Erkiert (SP Miłaczew)

II miejsce: Agata Andrzejczak (SP Kotwasice)

III miejsce: Klara Wasik (SP Miłaczew)

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, ponadto każdy uczestnik konkursu został nagrodzony książką, dyplomem, słodkim batonem oraz soczkiem. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do ponownego udziału w naszym konkursie.

                                                                         Joanna Adamczyk    

GALERIA                                                


Pozostałe aktualności