Dziś jest środa, 23.01.2019, imieniny Ildefonsa, Rajmunda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Szóstoklasiści ekspertami w Konkursie Wiedzy o Gminie Malanów

Szóstoklasiści ekspertami w Konkursie Wiedzy o Gminie Malanów

Szóstoklasiści ekspertami w Konkursie Wiedzy o Gminie Malanów

Już po raz dziesiąty Gminna Biblioteka Publiczna w Malanowie we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki i przy wsparciu Urzędu Gminy w Malanowie zorganizowała Konkurs Wiedzy o Gminie Malanów. Konkurs, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych organizowanych przez bibliotekę obchodził w tym roku 10 cynowy jubileusz. Idea konkursu opiera się na założeniu, że należy przybliżyć uczniom historię i tradycję naszego regionu, kształtować i wzmocnić poczucie tożsamości z miejscem zamieszkania. Konkurs skierowany był dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych z naszej gminy. Tegoroczne zmagania konkursowe odbyły się 17 listopada, a szkoły reprezentowały drużyny w składzie:

Szkoła Podstawowa w Dziadowicach – Klaudia Witkowska, Angelika Koralewska, Amelia Gębicka

Szkoła Podstawowa w Malanowie – Dominika Olejniczak, Joanna Stefaniak, Nikola Sobieraj

Szkoła Podstawowa w Miłaczewie – Anna Bałdych, Weronika Maciejewska, Eliza Płóciennik

Pozostali uczniowie dopingowali swojej drużynie oraz sumiennie pracowali nad dwoma zadaniami przydzielonymi przez organizatora. Pierwsze zadanie polegało na przekonaniu rodziców, którzy chcą zapisać swoje dziecko do szkoły, aby właśnie wybrali szkołę do której uczęszcza szóstoklasista. To pytanie wymagało od uczestników zdolności reklamowo – artystycznych, bo to nie lada sztuka wypromować szkołę tak, aby dostarczyć argumentacji, obietnic, że właśnie w naszej szkole jest wyjątkowo, wspaniale, cudownie. W drugim zadaniu uczniowie musieli wykazać się zdolnościami plastycznymi rysując z pamięci herb gminy Malanów. Jak się okazało to zadanie sprawiło uczniom wiele radości i co najważniejsze poradzili sobie bezbłędnie. Klasowe drużyny stanęły na wysokości zadania. Zmagania szóstoklasistów były oceniane przez konkursowe jury w składzie: wójt Sławomir Prentczyński, zastępca wójta Piotr Cyls, kierownik GZOO Katarzyna Gorgolewska – Erkiert.

Każda z trzyosobowych drużyn musiała udzielić odpowiedzi na 13 pytań dotyczących życia kulturalnego, społecznego i gospodarczego naszej gminy. Najtrudniejszym zadaniem dla wszystkich drużyn okazała się mapka, na której uczestnicy musieli zaznaczyć gminy powiatu tureckiego, w tym oczywiście gminę Malanów. Nie lada wyczynem okazało się też ułożenie puzzli z panoramą Malanowa, ale i zadanie zostało wykonane poprawnie. W trakcie obrad jury uczestnicy konkursu posilili się słodkim rogalem i gorącą herbatą.

Przewodniczący jury Sławomir Prentczyński podsumowując wyniki powiedział, że poziom wiedzy wszystkich drużyn był bardzo wysoki i obiecujący. Po ocenie udzielonych odpowiedzi i podsumowaniu punktacji zwycięstwo w tegorocznym konkursie wywalczyła Szkoła Podstawowa w Malanowie, a wyróżnione szkoły w konkursie to Szkoła Podstawowa w Miłaczewie i Szkoła Podstawowa w Dziadowicach. Reprezentanci poszczególnych szkół otrzymali dyplomy oraz książki, a zwycięska drużyna otrzymała ufundowaną przez Wójta nagrodę główną pamięć zewnętrzną.

Konkurs dostarczył wielu przeżyć i emocji, jak najbardziej pozytywnych.

                                                                                                                                                                                                                                                                        Joanna Adamczyk

GALERIA ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności