Dziś jest czwartek, 09.07.2020, imieniny Lukrecji, Weroniki
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Sukcesy wokalne młodych mieszkańców gminy Malanów

Sukcesy wokalne młodych mieszkańców gminy Malanów

Sukcesy wokalne młodych mieszkańców gminy Malanów

  Dnia 20 lutego 2020 r. w Turku odbył się 12. Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Mikrofon Scena i TY, w którym udział wzięło blisko pięćdziesięciu najzdolniejszych wykonawców z powiaty tureckiego w tym pięcioro reprezentantów gminy Malanów.

  Jury miało bardzo trudne zadanie aby wytypować najlepszych wokalistów ponieważ poziom był bardzo wysoki. Toteż z wielką radością przyjęliśmy informację, że jury konkursu doceniło umiejętności wokalnie reprezentantów gminy Malanów, przyznając:

I nagrodę w kategorii kl. VII-VIII Hannie Harasnej

II nagrodę w kategorii szkół średnich Mateuszowi Maćczakowi

III nagrodę w kategorii kl. I-III Mai Szamburskiej.

W zmaganiach konkursowych udział wzięli także Joanna Chrzęściewska i Jakub Białas, którzy wystąpili w kategorii szkół średnich. Pomimo bardzo dobrych prezentacji nie udało się im wyśpiewać nagrody. Kategoria, w której występowali była bardzo liczna, a wykonawcy wykazali się dojrzałością interpretacji i dużym talentem wokalnym. Hania Harasna odniosła także sukces w 39. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Ślesinie, który odbył się 15 lutego 2020 r. Festiwal miał zasięg międzypowiatowy i przyniósł Hani wyróżnienie.

            Gratuluję wszystkim wykonawcom i ich instruktorom oraz życzę kolejnych sukcesów.

 Małgorzata Przygońska


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności