Dziś jest czwartek, 25.04.2019, imieniny Jarosława, Marka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Sukces Mai

Sukces Mai

Sukces Mai

W dniu 30. Stycznia 2016 r. w CKiS – Domu Kultury Oskard odbył się 35. Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Konin 2016. Z radością zawiadamiamy, że Maja Grzelka – reprezentantka Szkoły Podstawowej w Malanowie, która uczęszcza także na warsztaty wokalne organizowane przez Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie, zdobyła nagrodę – II miejsce w kategorii dzieci 7-10lat. Maję do konkursu przygotowała nauczycielka muzyki pani Aneta Janiak.

Na scenie zaprezentowało się 27 wykonawców z Konina, Słupcy, Kłodawy, Dobrej, Turku, Boguszyc, Malanowa, Władysławowa, Kramska, Ślesina i Starego Miasta. Młodzi artyści wyłonieni podczas eliminacji (zgłosiło się ponad sto osób) rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: 7-10, 11-13, 14-16 lat. Przed festiwalem odbyły się trzydniowe warsztaty wokalne w Mikorzynie, które były nagrodą dla osób zakwalifikowanych do finału. Dzieci brały udział w całodziennych zajęciach z emisji głosu, interpretacji piosenki, ruchu scenicznego. Po warsztatach przyszedł czas na finał konkursu. Młodych wokalistów oceniało profesjonalne jury: Joanna Zagdańska - piosenkarka popowa i jazzowa, pedagog m.in. Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Anna Gadt – wokalistka jazzowa, pedagog Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Krzysztof Pydyński – muzyk, dyrektor PSM I i II st. w Koninie.

Festiwal to przedsięwzięcie prezentujące i promujące dorobek artystyczny solistów oraz zespołów. Festiwal, mający przede wszystkim formułę konkursową, stwarza możliwość wyłonienia talentów wokalnych, integruje środowisko dzieci połączonych wspólną pasją.

Od kilku lat w programie tego wydarzenia pojawia się gościnny występ profesjonalnego artysty, który staje się inspiracją dla młodych miłośników piosenki. W tym roku wystąpiła Monika Urlik – kompozytorka, skrzypaczka, finalistka wielu festiwali, uczestniczka 1. edycji The Voice of Poland. To wokalistka o niesamowitym głosie i wyjątkowej ekspresji. Zwyciężczyni ogólnoświatowego festiwalu Hard Rock Rising, debiutantka Festiwalu Piosenki w Opolu, laureatka festiwalu VENA Michała Urbaniaka. W 2014 r. wydała swoją debiutancką płytę „Nie wie nikt“.

Gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z festiwalu i warsztatów wokalnych.

K.G.

Maja w piosence "Pawie piórko"


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności