Dziś jest piątek, 03.07.2020, imieniny Anatola, Jacka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu "Wieś piękniejsza od miasta"

Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu "Wieś piękniejsza od miasta"

Drugi dzień obchodów Dni Czachulca, które odbyły się w miniony weekend (27-28 lipiec) był również okazją do zaprezentowania galerii prac nadesłanych w ramach Powiatowego Konkursu Fotograficznego Wieś piękniejsza od miasta. Konkurs został zorganizowany po raz pierwszy przez Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Wsi Czachulec we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie, a dofinansowany został ze środków Powiatu Tureckiego.

Celem konkursu było ukazanie piękna i różnorodności obszarów wiejskich w  powiecie tureckim oraz zachęcenie do zainteresowania się tematyką wsi i folkloru. Konkurs  skierowany był do amatorów fotografii w każdym wieku, a wzięło w nim udział  25 uczestników, którzy nadesłali 102 fotografie ukazujące uroki wiejskiego życia, krajobrazy pól, zwierzęta oraz ludzi przy pracach rolniczych.

Konkurs rozstrzygnęła komisja w składzie: Alicja Kozłowska (przewodnicząca), Małgorzata Przygońska, Artur Nowicki oraz Michał Harasny. Dokonując wyboru członkowie komisji brali pod uwagę: zgodność z tematyką, wartości artystyczne, niebanalne ujęcie tematu oraz jakość techniczną. Werdyktem jury, najlepsze fotografie wykonała Paula Janiak z Turku, której prace przedstawiały stary traktor, bociany w gnieździe w odbiciu lusterka, bawiącego się małego kotka oraz królika. Drugie miejsce jury przyznało Karolowi Fornalczykowi z Turku. Prace tego autora zatytułowane były „Każdy Dudek ma swój czubek – ginący gatunek polskich wsi”, „Sianokosy – prace polowe”, „Sztuka kamuflażu – Krętogłów”, „Nad brzegiem rzeki – wypas owiec”, „Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy – prace w polu”. Trzecie miejsce zajęły fotografie Moniki Kutkowskiej z Tuliszkowa, która wykonała prace pt. „Młoda łyska, na tuliszkowskim stawie Żabieńcu”, „Tuliszkowskie pola o zachodzie słońca”, „Zabawa w sianie”, „Rolnik”, „Kozioł – jego nie spotkasz w mieście”.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz wycieczkę do ZOO Safari w Borysewie, pozostali uczestnicy dyplomy za udział  i upominki. Jak mogliśmy się przekonać, pierwsza edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowanie na terenie całego powiatu tureckiego, a pokonkursowa wystawa fotograficzna, której towarzyszyła ekspozycja obrazów z pleneru malarskiego „Malowniczy Malanów” była podziwiana przez licznych uczestników festynu.

Galeria prac

Julita Kozłowska


Pozostałe aktualności