Dziś jest niedziela, 22.07.2018, imieniny Magdaleny, Bolesławy
6° / 1018 hPa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Red Lips i Blue Cafe uświetniły XII Dni Malanowa

Red Lips i Blue Cafe uświetniły XII Dni Malanowa

Red Lips i Blue Cafe uświetniły XII Dni Malanowa

   Największa impreza plenerowa w powiecie tureckim zakończona wielkim sukcesem. XII Dni Malanowa, jak co roku przyciągnęły tłumy widzów. Największymi gwiazdami tegorocznej imprezy były zespoły Red Lips oraz Blue Cafe. Ale zacznijmy od początku i przeżyjmy to jeszcze raz.

   W sobotnie popołudnie 14.06.2014 r. punktualnie o godz. 17:00 rozpoczęły się tak długo wyczekiwanie przez wszystkich XII Dni Malanowa zorganizowane wspólnie przez Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie, Komitet Organizacyjny Obchodów Dni Malanowa oraz Urząd Gminy w Malanowie. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał wójt Gerard Krzeszewski, który serdecznie zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy.

   Po uroczystym otwarciu nadszedł czas na występy artystyczne i zmagania sportowe. Na początku prowadzący imprezę Oskar Lepczyński podsumował sezon 2013/2014 Gminnej Ligi Piłki Nożnej, w której, jak zapewne wszyscy wiedzą, zwyciężyła po niesamowitym finiszu drużyna Retro Bibianna. Następnie na scenie swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych z Malanowa, Kotwasic oraz Dziadowic. Najmłodszym uczestnikom znajdującym się na placu czas umilała strefa artystyczna „Uciechowo”. Zaprezentowano pokaz żonglerki, zorganizowano różne gry i zabawy dla dzieci.

   Wprowadzając wszystkich w klimat wieczornego koncertu gwiazdy – zespołu Red Lips, organizatorzy przygotowali mini recitale w wykonaniu zespołu Akord i dziecięcego zespołu wokalnego działającego przy Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie. Tuż po nich wystąpiły siostry Ada i Natalia Ćwiklińskie oraz Marta Tomczyk-Groblica  z Łukaszem Szafrańskim. Warto wspomnieć, że Marta jest wieloletnią członkinią i solistką chóru Viribus Unitis. Koncertowała wspólnie z takimi artystami jak: Justyna   Steczkowska, Mietek Szcześniak, czy też Kasia Nosowska. Rozgrzana publiczność w oczekiwaniu na gwiazdę wieczoru mogła dopingować uczestników konkurencji sportowych pod patronatem portalu Turek.net, przeprowadzonych przez pracowników OSiR-u. O godz. 21:00 rozpoczął się oczekiwany koncert zespołu Red Lips. Jak się można było spodziewać, występ Lipsów okazał się strzałem w dziesiątkę. Swoim występem rozgrzali do czerwoności publikę zgromadzoną pod sceną, która odwdzięczyła się wspólnym śpiewem ich największego przeboju „To co nam było”. Nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnych zdjęć i autografów. Najwytrwalsi bawili się w rytmach muzyki klubowej do godz. 3:00.

     Drugi dzień, podobnie jak pierwszy, przyniósł wiele atrakcji. Jako pierwsi na scenie tuż po godz. 16:00 wystąpiły dzieci z Gminnego Przedszkola w Malanowie, które swoim występem wokalnym i tanecznym zachwyciły publiczność. Tuż po nich pokazy taneczne zaprezentowały dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia do Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie prowadzone przez Joannę Kalinowską ze szkoły tanecznej Sieraszewski Dance Studio. Na scenie ze swoim programem artystycznym pojawiła się młodzież z Centrum Kultury w Dobrej. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Kinga Danisz, która od wielu lat uświetnia wiele uroczystości gminnych. Po występie Kingi nadszedł czas na coś „ludowego” przeplatane występem uczniów malanowskiego gimnazjum. Jako pierwszy na ludowo zaprezentował się zespół instrumentalno-wokalny Tradycja. Hitem tego dnia okazał się występ ludowego zespołu Jarzębinki, który przygotował niespodziankę i wcielił się w rolę Donatana i Cleo wykonując utwór „My Słowianie”. Występ ten został nagrodzony gromkimi brawami. W oczekiwaniu na gwiazdę wieczoru – zespół Blue Cafe rozstrzygnięty został konkurs na kurs prawa jazdy zorganizowany przez ośrodek szkolenia kierowców i motorowodniaków eLcar. Zwycięzcą konkursu został mieszkaniec Malanowa Kamil Mozio. Podobnie jak w dniu poprzednim pracownicy OSiR-u zorganizowali konkurencje sportowe, tym razem dla dzieci. Dla podgrzania atmosfery i wprowadzenia w klimat koncertował Big Band Miasta i Powiatu Tureckiego, powstały w 2010 r. z inicjatywy dyrygenta Krystiana Siwka. O godz. 21:00 nadszedł czas na kulminacyjny punkt wieczoru - koncert zespołu Blue Cafe. Podobnie jak występ Lipsów, był on jedyny w swoim rodzaju i okazał się wielkim sukcesem. Tuż po występnie zgromadzona publiczność mogła liczyć na pamiątkowe zdjęcia z wokalistką zespołu Blue Cafe Dominiką Gawędą oraz na jej autografy. Jak co roku stałym punktem obchodów Dni Malanowa był pokaz sztucznych ogni zaprezentowany przez firmę MIZET z Kalisza kończący oficjalnie XII Dni Malanowa. Spragnieni muzycznych rytmów mogli bawić się przy muzyce zespołu Nowicki Band.

   W trakcie dwudniowej imprezy organizatorzy przygotowali, oprócz występów artystycznych i wokalnych wiele, innych atrakcji takich jak: wesołe miasteczko, ekstremalne karuzele, miasteczko dziennikarskie, dmuchane zjeżdżalnie.

Komitet Organizacyjny Obchodów XII Dni Malanowa dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w organizacje imprezy, a byli to:

Łukasz Nowak, Arleta Derdziak, Karolina Wojtkowiak, Mateusz Kurzawa, Sylwia Wasik, Jacek Erkiert,, Łukasz Jasiak, Kamil Witkowski, Stanisława Gruszczyńska, Jolanta Wilczyńska, Aneta Kostrzewa, Justyna Sypniewska, Katarzyna Wosiek , Patrycja Dopieralska Pakuła, Elżbieta Przybylak, Anna Przygońska, Ireneusz Augustyniak, Karol Adamek, Zofia Kurzawa,Marzena Przybylak, Alicja Maciejewska, Jerzy Nycek, Rafał Sypniewski, Agnieszka Szewczyk, Krystian Cichy, Martyna Mućka, Agnieszka Nawrocka, Andrzej Krystera, Jan Linka, Bogdan Kowalski, Czesław Macikowski, Grzegorz Kwiatkowski, Henryk Klimek, Wiesław Wilczyński, Marcin Robak, Roman Kowalczyk, Józef Harasny, Marek Graczyk, Grzegorz Szczepaniak, Przemysław Perliński, Krzysztof Iglikowski, Jan Ekiert, Krzysztof Przybył, Bartosz Nowicki, Karol Płóciennik, Mateusz Stefaniak, Grzegorz Kwiatkowski, Zachariasz Przygoński, Kamil Przybył, Marcin Taborek, Sylwester Kaczkowski, Stanisław Woźniak.

  Ponadto serdeczne podziękowania, kierujemy pod adresem lokalnych artystów i ich opiekunów, którzy swoimi występami uświetnili tegoroczne Dni Malanowa. Dziękujemy policji i straży za zapewnienie bezpieczeństwa naszym mieszkańcom i ich gościom, członkom SSKW Czachulec za przygotowanie pysznej grochówki, a w szczególności sponsorom, którzy swoim wkładem finansowym i rzeczowym z roku na rok  podnoszą rangę i atrakcyjność tej imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia filmików:

"My słowianie" w wykonaniu Jarzębinek 

Reklama - XII Dni Malanowa 

Film telewizji TVA - zdjęcia, nagranie z występu Blue Cafe

Film telewizji TVA - zdjęcia, nagranie z występu Red Lips

Relacja z XII Dni Malanowa - iTurek.net 

Relacja z XII Dni Malanowa - tv Wielkopolska

Galeria zdjęć

Sobota - 14.06.2014 r.

Niedziela - 15.06.2014 r.

Mateusz Kurzawa

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności