Dziś jest piątek, 03.07.2020, imieniny Anatola, Jacka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Recytatorsko-aktorskie zmagania

Recytatorsko-aktorskie zmagania

Recytatorsko-aktorskie zmagania

Na stałe w jesienny kalendarz wydarzeń kulturalno - artystycznych organizowanych przez Centrum Kultury i Bibliotekę publiczną w Malanowie wpisał się konkurs recytatorsko –aktorski. 24.10.2019 r. w Świetlicy Wiejskiej w Malanowie reprezentanci klas I, II oraz III szkół podstawowych z terenu gminy Malanów prezentowali wiersze Wandy Chotomskiej.

Uczestnicy prezentowali swoje zdolności recytatorsko-aktorskie w trzech kategoriach wiekowych. Występy oceniane były przez jury, skład którego stanowiły zaproszone panie: Katarzyna Gorgolewska-Erkiet, Anna Gruszczyńska oraz Wanda Mozio. Czujne ucho i oko jurorek skupiło się na kolejnych prezentacjach 21 uczestników. Poziom tegorocznych prezentacji był bardzo wysoki. Teksty Wandy Chotomskiej są trudne i długie, więc wszystkim uczestnikom należą się ogromne gratulacje za odwagę i doskonałą pamięć –powiedziała Anna Gruszczyńska podsumowując występy. W czasie gdy jury obradowało wybierając laureatów, uczestnicy zostali poczęstowani pączkami oraz ciepłą herbatą. Po podliczeniu punktacji wyniki prezentują się następująco:

Kategoria klas I:

I miejsce – Maria Adamczyk reprezentantka Szkoły Podstawowej w Dziadowicach recytująca wiersz Kurczę blade

II miejsce równorzędnie: -Maja Hofman – uczennica Szkoły Podstawowej w Kotwasicach prezentująca wiersz „Kartofle z ogniska”

   - Liliana Macikowska – reprezentantka Szkoły Podstawowej w Kotwasicach recytująca wiersz „Placek”

Kategoria klas II

I miejsce – Julia Jaroszewicz – uczennica Szkoły Podstawowej w Miłaczewie prezentująca wiersz „Makaron”

II miejsce – Paweł Korolczuk – reprezentant Szkoły Podstawowej w Dziadowicach deklamujący wiersz „Kapelusz”

Kategoria klas III

I miejsce – Piotr Pawlak – uczeń Szkoły Podstawowej w Miłaczewie prezentujący wiersz „Ballada o kogucie”

II miejsce Maja Szamburska – reprezentantka Szkoły Podstawowej Malanowie recytująca wiersz „po co krowie rogi na głowie”

III miejsce równorzędnie – Laura Danisz uczennica Szkoły Podstawowej w Malanowie deklamująca wiersz „Pan Listopad”

   - Martyna Wawrzyniak reprezentantka Szkoły Podstawowej w Malanowie prezentująca wiersz „dlaczego cielę ogonem miele”.

Wyróżnienie w tej kategorii jury przyznało Nikoli Herbich, uczennicy Szkoły Podstawowej w Malanowie za prezentację wiersza „Kurczę blade”.

Zmagania uczestników obserwowali uczniowie klasy 3b Szkoły Podstawowej w Malanowie. Dziękujemy za przybycie i doping w zmaganiach konkursowych. Wyrazy uznania kierujemy również w stronę rodziców i opiekunów szkolnych, którzy włożyli niemało wysiłku w przygotowania do występów. Dziękujemy.

Anna Sobczak

FOTOGALERIA


Pozostałe aktualności