Dziś jest poniedziałek, 27.01.2020, imieniny Angeliki, Przybysława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Przedszkolaki w biliotece

Przedszkolaki w biliotece

Przedszkolaki w biliotece

Przedszkolaki w bibliotece.

Dnia 01.03.2019 r. bibliotekę odwiedziły dzieci z Gminnego Przedszkola w Malanowie filia w Dziadowicach. Miały one okazję zwiedzić bibliotekę, dowiedzieć się jak funkcjonuje, poznać krótką historię książki oraz stworzyć gliniane tabliczki z pismem obrazkowym własnego pomysłu.

Nasi goście zazwyczaj korzystają z filii biblioteki mieszczącej się w Dziadowicach. Tym razem mieli okazje poznać siedzibę główną znajdującą się w Malanowie. Przedszkolaków przywitała Małgorzata Przygońska – dyrektorka placówki. Opowiedziała dzieciom jak funkcjonuje biblioteka, czym się zajmuje oraz jak wygląda nasz księgozbiór. Największym zainteresowaniem z oczywistych względów cieszył się regał z literaturą dziecięcą.

Drugą część spotkania stanowiła lekcja biblioteczna. Dzieci poznały krótką historię książki i pisma oraz sprawdziły w praktyce jak wyglądała jedna ze starożytnych metod uwieczniania treści. Na specjalnie przygotowanych glinianych tabliczkach, przedszkolaki wyryły symbole wymyślonego przez siebie pisma. Tabliczki te po wysuszeniu trafiły do rąk autorów. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały książki 3D zgromadzone w naszym księgozbiorze, poznając mieszkańców dżungli, prehistoryczne dinozaury, wesołego psa Burka oraz groźnego pirata i jego załogę.

 

 A.S.

GALERIA


Pozostałe aktualności