Dziś jest piątek, 22.02.2019, imieniny Małgorzaty, Marty
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » My się nudy nie boimy – w centrum kultury i bibliotece się bawimy

My się nudy nie boimy – w centrum kultury i bibliotece się bawimy

My się nudy nie boimy – w centrum kultury i bibliotece się bawimy

Nadszedł luty a wraz z nim długo wyczekiwane przez dzieci ferie zimowe. Jak co roku Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie przygotowały dla najmłodszych szereg atrakcyjnych zajęć. Nasi młodsi czytelnicy od pierwszego dnia przerwy zimowej przedpołudnia spędzali bardzo twórczo i aktywnie. Uczestniczyli w zajęciach plastycznych, animacyjno – czytelniczych, zdobywali nowe umiejętności oraz przebywali w gronie rówieśników. Pierwszy dzień pod nazwą Karnawałowi przebierańcy upłynął w atmosferze wspólnej zabawy i prezentacji strojów karnawałowych. Dzieci pożegnały karnawał kolorowo i bajkowo. W pięknych strojach i pomalowanych buźkach każdy prezentował się pięknie i wyjątkowo. W kolejnych dniach dzieci uczestnicząc w zajęciach plastycznych, poznawały różne techniki plastyczne, dzięki czemu powstały małe dzieła artystyczne, które teraz pięknie zdobią witryny plastyczne w bibliotece.

Mieliśmy również okazję spotkać się z aktorami Teatru Krak –Art z Krakowa i obejrzeć interesujący spektakl teatralny. Dzieci z dużym zaciekawieniem śledziły losy drewnianego pajacyka Pinokio, którego spotkało wiele przygód, ale zrozumiał bardzo ważną rzecz, że starszym należy się szacunek, a miłość naprawdę czyni cuda. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu występując na scenie razem z aktorami i dzięki temu współtworzyły spektakl. Drugi tydzień upłynął na łamigłówkach, szaradach, kalamburach i rebusach bajkowych oraz oczywiście na głośnym czytaniu. Dzieci bardzo zainteresowały opowieści Martyny Wojciechowskiej o dzieciach świata, dzięki którym poznały zwyczaje i tradycje w różnych zakątkach świata.

Przez dwutygodniowy okres ferii dzieci miały możliwość rozwijać swoje talenty muzyczne. CKiBP w Malanowie zorganizowało warsztaty gry na gitarze i keyboardzie pod okiem instruktora. Wielu uczestników warsztatów zdecydowało się kontynuować dalszą naukę.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie włączyło się również we współorganizację ferii zimowych w Świetlicy Wiejskiej w Dziadowicach Folwarku.

Dzieci, które zdecydowały się spędzić czas ferii zimowych w bibliotece niewątpliwie aktywnie i twórczo wykorzystały ten czas. Udowodniły, że nuda im nie grozi, jeśli tylko są dobre chęci i odrobina zapału do poznania nowych ciekawych przygód.

Joanna Adamczyk

FOTOGALERIA

                                                                                            


Pozostałe aktualności