Dziś jest wtorek, 17.07.2018, imieniny Anety, Aleksego
6° / 1018 hPa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Muzyczne wariacje na spotkaniu z Izabellą Klebańską

Muzyczne wariacje na spotkaniu z Izabellą Klebańską

Muzyczne wariacje na spotkaniu z Izabellą Klebańską

W dniu 27 kwietnia 2017 roku mieliśmy przyjemność spotkać się z Izabellą Klebańską. Była to impreza podsumowująca cykl spotkań zorganizowanych z okazji I Wielkopolskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami Z książką na walizkach. Pisarka jest absolwentką Akademii Muzycznej, autorką scenariuszy telewizyjnych i teledysków muzycznych, pisze książki dla dzieci, w których z dużą dawką humoru i dowcipu wprowadza młodych czytelników w tajniki muzyki. Na zaproszenie Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie na spotkanie przybyli uczniowie klas II,III I IV Szkoły Podstawowej w Miłaczewie wraz z opiekunami. Wykorzystując swoje utwory literackie Izabella Klebańska w barwny i prosty sposób opowiadała o muzyce, która niewątpliwie zajmuje znaczące miejsce w życiu pisarki. Nie zabrakło wspólnego słuchania muzyki i śpiewu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chwaląc się swoją wiedzą o nutach czy instrumentach muzycznych. Mali amatorzy świata muzyki odśpiewali kilka razy gamę C-dur, a zaproszony gość przygrywał na skrzypcach, tworząc tym samym niezwykłą atmosferę. Dzieci miały niepowtarzalną okazję poznać kilka pozycji książkowych pisarki, mi.in Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada, Operowe straaachy, czy Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie. Pisarka pokazała i udowodniła, że muzyką można się bawić, czerpiąc z tego korzyści dla ciała i ducha. Połączyć pisanie z pasją muzyczną to niewątpliwie kunszt, który na spotkaniu mieliśmy przyjemność obserwować.

Na zakończenie odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno – literackiego Odkrywcy, zorganizowanego przez Wydawnictwo Literatura we współpracy z bibliotekami gminnymi i powiatowymi. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ilustracji do wierszy Izabelli Klebańskiej. Spośród prac, które wpłynęły do biblioteki pani Klebańska mogła wybrać tylko jedną. Serce pisarki skradła praca Partycji Zasadzkiej, uczennicy Szkoły Podstawowej w Dziadowicach, która wykonała ilustrację do wiersza Dyrygent. Jej małe dzieło sztuki zakwalifikowało się do kolejnego etapu konkursu. Patrycji gratulujemy, a pozostałym uczestnikom konkursu dziękujemy na udział.

                                                                                                                                     J.Adamczyk

GALERIA ZDJĘĆ


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności