Dziś jest poniedziałek, 11.12.2017, imieniny Damazego, Waldemara
6° / 1018 hPa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Malanów w tanecznych rytmach

Malanów w tanecznych rytmach

Malanów w tanecznych rytmach

„Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia, jest samym życiem”

Słowami Havelocka Ellisa przywitały uczestników X Turnieju Tańca Towarzyskiego i Dowolnego organizatorki turnieju – prezes Stowarzyszenia Nadzieja – Krystyna Sobczak oraz Małgorzata Przygońska – dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie.

Celem turnieju, który na stałe wpisał się do kalendarza imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Nadzieja i CKiBP w Malanowie jest zaprezentowanie młodych ludzi, którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają nie tylko swoje życie, ale także życie swojego otoczenia, a jego podstawowym celem jest promocja talentów dzieci i młodzieży z powiatu tureckiego.

Gośćmi, a zarazem jurorami X edycji turnieju byli: Sławomir Prentczyński – Wójt Gminy Malanów, Barbara Zańko – nauczycielka wychowania fizycznego z Liceum Ogólnokształcącego w Turku, Marzanna Szczap – skarbnik Gminy Malanów, Katarzyna Gorgolewska – Erkiet – kierownik Centrum Usług Wspólnych, członek Stowarzyszenia Nadzieja, Karolina Secler – Szczepaniak – instruktorka tańca.

Przedsmakiem części konkursowej turnieju był występ zespołu tanecznego działającego przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie przygotowany przez ich instruktorkę –  Karolinę Secler – Szczepaniak.

W kategorii pan tanecznych wystąpiła jedna para zgłoszona przez Szkołę Podstawową w Miłaczewie, której opiekunem jest Elżbieta Młotkiewicz. Marcelina Szmajda i Bartosz Dzieciątkowski, którzy od najmłodszych lat rozwijają swoje zainteresowania taneczne zaprezentowali cha – che.

Do kategorii tańca dowolnego klas 1-3 szkół podstawowych zgłosiły się trzy formacje:

- grupa taneczna z Malanowa pod opieką Ewy Stelmaszak,

- grupa taneczna z Miłaczewa pod opieką Angeliki Płóciennik,

- zespół „Perełki” z Brudzewa, którego opiekunkami są Jadwiga Jaroszewska – Pilasz i Romualda Kabot.

Kategorię tańca dowolnego klas 4-6 szkół podstawowych reprezentowały kolejne trzy zespoły:

- grupa taneczne z Malanowa – opiekun Ewa Stelmaszak,

- zespół „Iskierki” z Brudzewa – opiekun Elżbieta Grązik,

- zespół taneczny z Miłaczewa – opiekun Elżbieta Młotkiewicz.

Ostatnią kategorią konkursu był taniec dowolny szkół podstawowych klas 7 i oddziałów gimnazjalnych, w którym wzięły udział:

- grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Malanowie, oddział gimnazjalny pod opieką Katarzyny Tomczyk,

- grupa El-Dance ze Szkoły Podstawowej w Brudzewie, to jej występem została zakończona część konkursowa turnieju.

W przerwach między występami w poszczególnych kategoriach, a także w czasie obrad jury nad wynikami konkursu, swoimi popisami tanecznymi raczyły uczestników i gości formacje ze Szkoły Podstawowej w Malanowie, oddział gimnazjalny, oraz grupy taneczne ze Szkoły Podstawowej w Brudzewie.

Patrząc na zaangażowanie i pasję, jaką uczestnicy wkładają w taniec, można stwierdzić, że taniec jest dobry na wszystko: leczy ciało i duszę, wzmacnia mięśnie, nie ulega modom ani zmianom kulturowym, dodaje pewności siebie, pomaga w pokonywaniu słabości, a wreszcie otwiera na innych ludzi. Dla jednych jest doskonałą zabawą, sposobem na oderwanie się od codziennych problemów, dla innych – idealną formą relaksu.

Nie lada więc wyzwaniem było dla jury wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Nie mniej formuła turnieju wymusza wyłonienie zwycięzców, a zostali nimi w poszczególnych kategoriach:

Kat. szkoły podstawowe - kl. 4-6 - taniec towarzyski

Marcelina Szmajda i Bartosz Dzeciątkowski ze Szkoły Podstawowej w Miłaczewie

Kat. szkoły podstawowe - kl. 1-3 - taniec dowolny

Ex aequo 1 miejsce:

Perełki – Szkoła Podstawowa w Brudzewie,

Grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Malanowie,

2 miejsce – grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Miłaczewie.

Kat. szkoły podstawowe - kl. 4-6 - taniec dowolny

1. Iskierki – Szkoła Podstawowa w Brudzewie

2. Grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Malanowie

3. Super Stars – Szkoła Podstawowa w Miłaczewie

Kat. szkoły podstawowe - kl. 7 i klasy gimnazjalne - taniec dowolny

1. Grupa taneczna Szkoły Podstawowej w Malanowie, klasy gimnazjalne

2. El-Dance – Szkoła Podstawowa w Brudzewie.

Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczyli: Wójt Gminy Malanów – Sławomir Prentczyński, Krystyna Sobczak – prezes Stowarzyszenia Nadzieja, oraz dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej – Małgorzata Przygońska.

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali ugoszczeni przez organizatorów napojami i ciepłym posiłkiem.

ArNo

FOTOGALERIA


Pozostałe aktualności