Dziś jest wtorek, 07.07.2020, imieniny Estery, Metodego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Mała książka – wielka radość

Mała książka – wielka radość

Mała książka – wielka radość

We wrześniu 2018 roku Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie przystąpiła do projektu Wyprawka czytelnicza dla trzylatka organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii Mała książka – wielki człowiek. Zadaniem akcji jest zachęcenie rodziców do odwiedzin w bibliotece wraz z dzieckiem i codziennego, wspólnego czytania. Przy pierwszej wizycie trzylatek otrzymuje książkę Pierwsze wiersze dla.. Oraz Kartę Małego Czytelnika, na której zbiera naklejki – sówki za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki. Uzbieranie dziesięciu naklejek uhonorowane zostaje imiennym dyplomem oraz drobnym upominkiem.

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy Adama Ćwiklińskiego – uczestnika akcji, który jako pierwszy dziesięciokrotnie odwiedził bibliotekę zdobywając komplet naklejek na swojej Karcie Małego Czytelnika. Adaś uwielbia książki, a pasję do literatury odziedziczył po dziadku. Ogromną radość sprawia mu wspólne czytanie. Niemniejszą frajdę sprawiało mu zbieranie naklejek na osobistej karcie – powiedziała mama Adasia. Mały – wielki czytelnik został uhonorowany imiennym dyplomem oraz książkową niespodzianką.

Wszystkich rodziców dzieci trzyletnich zapraszamy wraz z pociechami do Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie, aby przyłączyli się do akcji Wyprawka czytelnicza dla trzylatka. Rola rodziców w kształtowaniu nawyków czytelniczych u swoich pociech jest ogromna. Przypomina o tym broszura informacyjna -Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka, która znajduje się w pakiecie wyprawkowym. Broszura zawiera informacje o naukowo potwierdzonych korzyściach płynących z czytania dziecku oraz podpowiedzi skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Rodzic zostaje przewodnikiem dziecka na czytelniczej mapie dzieciństwa, wprowadza w świat biblioteki, wciela się w bohaterów książkowych, współprzeżywa przygody literackie. Jedną z najważniejszych korzyści wspólnego, głośnego czytania jest możliwość pobycia rodzica z dzieckiem sam na sam budując i wzmacniając w ten sposób więzi rodzinne. Wspólne czytanie to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i wspomaganie rozwoju dziecka. Nie bądź biernym rodzicem – aktywnie i mądrze wychowuj swoją pociechę. Zdecydowanie pomoże Ci w tym wspólne czytanie książek.

Anna Sobczak


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności