Dziś jest piątek, 03.07.2020, imieniny Anatola, Jacka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Kawałek Australii w Malanowie

Kawałek Australii w Malanowie

Kawałek Australii w Malanowie

Australia to ogromy kontynent o interesującej kulturze, historii oraz faunie i florze, znajdujący się na antypodach. Ciekawostki z tego kraju poznały przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Malanowie oraz uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Malanowie dzięki Elżbiecie Bednarczyk. W środowe przedpołudnie miały miejsce dwa spotkania autorskie zorganizowane przez Centrum Kultury i bibliotekę Publiczną w Malanowie.

Elżbieta Bednarczyk to „człowiek orkiestra” - poetka i tancerka, która poprzez sztukę dzieli się z innymi swoją filozofią życiową opartą na pozytywnym postrzeganiu świata, organizatorka pokazów mody, a także projektantka strojów. Na stałe mieszka w Australii, ale bardzo często odwiedza Polskę gdzie prowadzi własny teatr, pokazy tańca czy spotkania autorskie. Jest autorką tomiku wierszy dla dorosłych „Uśpione ogrody” oraz pouczających pozycji dla dzieci: „Bałagan w tornistrze”, „Chciwy niedźwiadek” czy „Przygody leśnych przyjaciół”.

Pierwszymi gośćmi w CKiBP w Malanowie byli uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Malanowie wraz z opiekunami. Pani Elżbieta przekazała dzieciom, co w życiu jest najważniejsze, skąd czerpać i doświadczenie oraz o ważnej roli nauczycieli, biblioteki i książek w życiu codziennym. Następnie dzieci obejrzały pokaz slajdów ze zdjęciami z Australii. Podczas pokazu uczestnicy mogli usłyszeć o różnicach kulturowych i społecznych dzielących Australię i Polskę. Spotkanie zakończyło się pokazem tańca cygańskiego wykonanego przez artystkę. Uczestnicy spotkania mogli zakupić książeczki opatrzone Jej dedykacją i autografem.

Drugie spotkanie przeznaczone było dla maluchów z Gminnego Przedszkola w Malanowie. Pani Elżbieta przeczytała dzieciom jedną ze swoich książeczek aranżując mini przedstawienie z udziałem dzieci, jako kumkających żabek. Następnie widzowie obejrzeli piękny pokaz tańca cygańskiego, a na zakończenie prezentację dotyczącą realiów życia w Australii, a także piękna przyrody wyspiarskiego, egzotycznego kraju. Młodzi widzowie szczególnie zainteresowani byli egzotycznymi zwierzętami zamieszkującymi ten daleki kontynent.

Elżbieta Bednarczyk prowadzi Centrum Artystyczne Atena, które między innymi wystawia sztukę dla dzieci „Niegrzeczna Ewelina”. W przyszłym roku sztuka ta zostanie wystawiona na deskach malanowskiego centrum kultury. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Anna Sobczak

FOTOGALERIA


Pozostałe aktualności