Dziś jest niedziela, 24.06.2018, imieniny Jana, Danuty
6° / 1018 hPa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Gry komputerowe – czy to tylko zabawa?

Gry komputerowe – czy to tylko zabawa?

Gry komputerowe – czy to tylko zabawa?

Czy jestem uzależniony od gier komputerowych? – Na to i na wiele innych pytań będą sobie musieli odpowiedzieć uczniowie z 5 i 6 klas szkół podstawowych z Dziadowic, Miłaczewa i Malanowa, po spotkaniu z Krzysztofem Piersą.

5 kwietnia malanowskie Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna zorganizowało spotkanie z Krzysztofem Piersą – dziennikarzem, recenzentem gier komputerowych, youtuberem, autorem książki „Komputerowy ćpun”. Tematem wykładu było uzależnienie młodzieży od gier komputerowych.

Prelegent opowiadał o swoim 20 letnim uzależnieniu od gier komputerowych, o tym jak łatwo jest przekroczyć granicę między fascynacją grami, a uzależnieniem od nich. W przystępny i zrozumiały dla młodzieży sposób tłumaczył, jak rozpoznać uzależnienie, jakie zagrożenia ze sobą niesie, ale przede wszystkim - u kogo szukać pomocy i jak z niego wyjść.

Pan Krzysztof, pisząc książkę „Komputerowy ćpun”, postawił sobie za cel pomoc osobom uzależnionym od gier, ponieważ jak stwierdził, nie znalazł na rynku wydawniczym podobnego poradnika. Obecnie podróżuje po kraju, spotyka się z młodymi ludźmi i przestrzega ich przed zgubnym wpływem uzależnienia od gier.

ArNo


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności