Dziś jest piątek, 03.07.2020, imieniny Anatola, Jacka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Gminne obchody Dnia Dziecka

Gminne obchody Dnia Dziecka

Organizatorem tegorocznych gminnych obchodów Dnia Dziecka było sołectwo Dziadowice-Folwark i Stowarzyszenie „Folwarczanie”. W niedzielne popołudnie 9 czerwca na placu przed świetlicą na najmłodszych czekały różnorodne atrakcje.

Wszystkich przybyłych powitała Bożena Kołek – sołtys i prezes Stowarzyszenia. Zaprosiła do wspólnej zabawy i podziękowała wszystkim mieszkańcom sołectwa za zaangażowanie się  w organizację festynu. Równie serdeczne podziękowania skierowała do sponsorów, bez ofiarności których organizacja festynu byłaby niemożliwa.

Kolejnym punktem programu było przedstawienie teatralne „Tajemnica zaginionych liter” w wykonaniu aktorów z Krakowa, a po jego zakończeniu aktorzy zachęcali najmłodszych do publicznego prezentowania swoich wokalnych i artystycznych umiejętności. Każde wystąpienie nagrodzone było drobnym upominkiem. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w przygotowanych przez pracowników OSiR konkurencjach sportowych, w których zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy za udział. Przez cały czas trwania festyny do dyspozycji najmłodszych były dmuchane zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji (wata cukrowa, popcorn, napoje i słodycze i malowanie twarzy).

Kapryśna tego dnia pogoda na szczęści dopisała i zaplanowany program zrealizowano przy bezchmurnym niebie.

Pomocy w organizacji festynu udzieliło Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Organizatorzy serdeczne wyrazy wdzięczności za okazaną pomoc kierują  do sponsorów festynu: Państwa Kubackich, p.Ryszarda Kowalczyka, Państwa Ewy i Krzysztofa Ogrodowczyków, Kancelarii Prawnej Michała Harasnego, Firmy Sun Garden, Firmy p. Paszaka i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Relacja fotograficzna dostępna w galerii.

 


Pozostałe aktualności