Dziś jest czwartek, 09.07.2020, imieniny Lukrecji, Weroniki
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Dziennikarski bakcyl zaszczepiony młodzieży

Dziennikarski bakcyl zaszczepiony młodzieży

Dziennikarski bakcyl zaszczepiony młodzieży

Uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej w Malanowie uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich zorganizowanych przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie w dniu 26.02.2020 r. Najistotniejsze informacje dotyczące pracy dziennikarskiej przekazała Katarzyna Błaszczyk – dziennikarka portalu iturek.net .

Inspiracją do zorganizowania warsztatów dziennikarskich był ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony 21 lutego. Święto to stawia sobie za cel podnoszenie świadomości językowej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za polszczyznę, o czym przypomniała dyrektorka CKiBP – Małgorzata Przygońska, witając przybyłych na warsztaty uczniów.

Prowadząca warsztaty dziennikarka portalu internetowego iturek.net.pl - Katarzyna Błaszczyk, posiłkując się prezentacją multimedialną przekazała młodzieży najważniejsze informacje dotyczące dziennikarstwa prasowego, internetowego, radiowego oraz telewizyjnego. Wiedza ta została szybko zweryfikowana przez ćwiczenia polegające na zredagowaniu artykułu prasowego. Po podzieleniu się na grupy uczniom podyktowane zostały słowa, które miały pojawić się w powstającym artykule. Zadanie zostało wykonane bardzo dobrze - wiedza została przyswojona, a młodzież wykazała się talentem dziennikarskim.

Anna Sobczak

FOROGALERIA


Pozostałe aktualności