Dziś jest czwartek, 25.04.2019, imieniny Jarosława, Marka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Drugi potrójny sukces „Tradycji” i wyróżnienie

Drugi potrójny sukces „Tradycji” i wyróżnienie

Drugi potrójny sukces „Tradycji” i wyróżnienie

W niedzielę 17 czerwca 2018 r. w amfiteatrze w Kramsku odbył się festiwal „W stronę tradycji” podsumowujący projekt „Ludowe mecyje” – edukacja, animacja, warsztat realizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Wystąpiło 9 zespołów śpiewaczych, 5 kapel ludowych, soliści, zespoły taneczne.

Gminę Malanów jak zawsze reprezentuje zespół „Tradycja”. Jury doceniło po raz drugi kunszt muzyczny, przyznając członkom zespołu pierwsze nagrody we wszystkich kategoriach w których wystąpili. „Tradycja” zwyciężyła w kategorii zespołów śpiewaczych, pierwsza nagroda kapeli „To My” w której grają: Kazimierz Rasiński – skrzypce, Eugeniusz Włodarczyk – basy kaliskie, Jan Czerniak – bęben, Tadeusz Płóciennik – klarnet i Marian Gil – akordeon . Pierwsza nagroda dla duetu „Łowijoki” w którym grają – Kazimierz Rasiński i Eugeniusz Włodarczyk – basy kaliskie. Utytułowana już wokalistka Janina Pakuła dopełniła ten sukces wyróżnieniem dla Malanowa.

„Tradycja” jako zdobywca nominacji w 2017 r. do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych na 2018 r. w Kazimierzu Dolnym wyśpiewał 3 miejsce w kategorii zespołów śpiewaczych. W trzydniowym festiwalu brało udział 29 zespołów śpiewaczych a ogólnie 800 – uczestników

Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie Małgorzata Przygońska powiedziała: „Cieszy nas fakt, że pasja, zaangażowanie i determinacja w zachowaniu tego co dawne jest zauważana i doceniana przez wybitnych fachowców, znawców kultury ludowej. Możemy być dumni, że o dorobku kulturowym gminy Malanów usłyszeli miłośnicy folkloru na szczeblu ogólnopolskim. Gratuluję wszystkim członkom zespołu zapału, zaangażowania i chęci w krzewienie tradycji i kultury ludowej, doceniam wkład w promocję gminy i życzę kolejnych sukcesów”.

Dziękuję wszystkim, którzy trzymali kciuki i życzyli dalszych sukcesów w naszej artystycznej działalności.

Jadwiga Włodarczyk


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności