Dziś jest poniedziałek, 13.07.2020, imieniny Irwina, Margarety
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Dobroć to wirus, który zaraża

Dobroć to wirus, który zaraża

Dobroć to wirus, który zaraża

Wbrew opinii sceptyków, którzy akcji zainicjowanej przez Jurka Owsiaka 28 lat temu nie wróżyli sukcesu, kolejna odsłona Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udowadnia, że w Polakach drzemią ogromne pokłady dobroci. Udowadnia to, że mimo różnic w poglądach, mimo oczernianiu akcji i fundacji przez osoby jej przeciwne, sama akcja i chęć niesienia pomocy przez Polaków przez te 28 lat nie straciła na sile, a wręcz przeciwnie.

W każdym szpitalu w Polsce znajdziemy symbol czerwonego serca – symbol WOŚP, na aparaturze ratującej ludzkie życie. Każdy z nas w sposób bezpośredni lub pośredni skorzystał z tej aparatury. Mamy więc świadomość, że pieniądze, które przeznaczamy na fundację nie trafiają w próżnie, a są wykorzystywane by podnieść jakość i możliwości leczenia Polaków.

Również mieszkańcy gminy Malanów, jak co roku ochoczo włączyli się w akcję zbiórki pieniędzy na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku grała pod hasłem: „Wiatr w żagle” a uzbierane środki będą przekazane na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Organizatorem zbiórki jak w latach poprzednich było Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie.

Podczas tegorocznego finału można było między innymi wylicytować gadżety przekazane przez fundację WOŚP, parasol ogrodowy ufundowany przez firmę Sun Garden, gadżety przekazane przez RBS w Malanowie, a także tort ufundowany przez pana Krzysztofa Ogrodowczyka zlicytowany za 600 zł przez wójta Ireneusza Augustyniaka i przewodniczącego Rady Gminy - Karola Płóciennika. Tradycją stało się, że wylicytowanym tortem zostali poczęstowani wszyscy uczestnicy finału.

Tegoroczną akcję wspomógł Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie przeprowadzając kwestę podczas turnieju piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Malanów oraz gabinet kosmetyczny Magnolia i zakład fryzjerski Trendy, które przekazały całodzienny utarg z usług na rzecz Fundacji.

Licytację prowadziła Anna Sobczak – pracownik CKiBP w Malanowie, a finał zbiórki swoimi występami uświetniły dzieci z przedszkola i szkół z terenu naszej gminy, a także zespoły działające przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie. Mogliśmy również podziwiać pokaz karateków z Wielkopolskiego Klubu Kyokushin Karate w Malanowie.

Malanowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy liczył 38 osób, w tym 30 kwestujących wolontariuszy pod czujnym okiem Karoliny Wojtkowiak – szefowej malanowskiego sztabu.

Hojność mieszkańców naszej gminy przełożyła się na wynik tegorocznego finału. Zebraliśmy rekordową kwotę 19081,85 zł w kwestach i z licytacji.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom za przekazane na licytację przedmioty i vouchery na usługi. O ich zaangażowaniu informowaliśmy zebranych podczas licytacji.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie składa również gorące podziękowania wszystkim wolontariuszom, restauracji Hacjenda za posiłek dla wolontariuszy, ale przede wszystkim mieszkańcom naszej gminy za ich hojność i chęć niesienia pomocy potrzebującym.

ArNo

FOTOGALERIA


Pozostałe aktualności