Dziś jest piątek, 03.07.2020, imieniny Anatola, Jacka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Co młodzież wie o naszej gminie

Co młodzież wie o naszej gminie

Co młodzież wie o naszej gminie

XII odsłona Konkursu Wiedzy o Gminie Malanów odbyła się 21 listopada w siedzibie organizatora – Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie. Do umysłowych zmagań przystąpiły trzy drużyny reprezentujące uczniów klas VII ze szkół podstawowych w Dziadowicach, Malanowie oraz Miłaczewie. W ławie jurorskiej zasiedli: Ireneusz Augustyniak – wójt gminy, Łukasz Nowak – sekretarz gminy, Katarzyna Gorgolewska-Erkiet – kierownik Centrum Usług Wspólnych, Małgorzata Przygońska – dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie. Na widowni zasiedli zaproszeni goście – dyrektorzy szkół podstawowych z terenu gminy Malanów: Renata Bieńkowska, Beata Myszyńska oraz Marek Nowicki, wraz z nauczycielami przygotowującymi młodzież do konkursu.

Zadania konkursowe podzielone były na 9 części. Uczniowie musieli wykazać się miedzy innymi wiedzą z zakresu historii gminy Malanów, życia społecznego, wydarzeń kulturalnych czy znajomością władz gminy. Kolejne zadania to: wskazanie odpowiednich miejscowości na mapce naszej gminy, znalezienie 10 błędów w tekście dotyczącym informacji o Malanowie i okolicy oraz najtrudniejsza zdaniem uczestników część konkursu polegające na odgadnięciu jaki budynek prezentuje zdjęcie sprzed lat. Jak co roku było także zadanie otwarte dla klas, które towarzyszyły swoim reprezentantom. Ich zadaniem było opowiedzieć jakie pierwsze pięć decyzji podjęliby gdyby zostali Wójtem Gminy Malanów. Uczniowie udzielili zadziwiająco dojrzałych odpowiedzi skupiając się na naprawie dróg, budowie ścieżek rowerowych, rozszerzeniu usług medycznych, zatroszczyli się o los bezdomnych zwierząt, działania proekologiczne w regionie, polepszenie warunków nauki a także rozszerzenie oferty kulturalno-rozrywkowej dla mieszkańców. Wójt Gminy Malanów podziękował za niezwykle inspirujące wskazówki i obiecał wziąć je pod uwagę w działaniach urzędu. Po wykonaniu ostatniego zadania jury przystąpiło do podsumowania punktacji, a młodzież udała się na poczęstunek.

-Zadania w tym roku były bardzo trudne, dlatego bardzo gratuluję wszystkim uczestnikom, macie ogromna wiedzę. Dziękuje paniom za czas poświęcony na przygotowanie uczniów. Walka była bardzo wyrównana, ale zwycięzca musi być tylko jeden – powiedział Wójt Gminy Malanów przed wręczeniem nagród. Po zliczeniu punktacji z wszystkich zadań wyniki prezentują się następująco:

Zwycięzcy – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie w składzie: Natalia Bielecka, Maja Grzelka, Zofia Kulec – opiekun Krystyna Nykiel.

Wyróżnienia:

Szkoła Podstawowa w Dziadowicach: Oliwia Chrzuszcz, Joanna Kałużna, Bartosz Wiśniarek – opiekun Lilla Herbich,

Szkoła Podstawowa w Miłaczewie: Gabriela Bałdych, Julia Kaźmierczak, Wiktor Misiek – opiekun Barbara Żebruń.

Anna Sobczak

FOTOGALERIA


Pozostałe aktualności