Dziś jest niedziela, 24.06.2018, imieniny Jana, Danuty
6° / 1018 hPa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Bohaterka Żyrafa na warsztatach dziennikarskich

Bohaterka Żyrafa na warsztatach dziennikarskich

Bohaterka Żyrafa na warsztatach dziennikarskich

24 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Malanowie uczestniczyło w warsztatach dziennikarskich zorganizowanych przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną oraz redakcję portalu iTurek.net. Zajęcia miały charakter teoretyczno- praktyczny i przybliżyły uczestnikom pracę dziennikarza.

Jak powstają materiały prasowe i radiowe? Jakie są zasady pisania tekstów dziennikarskich? Jakimi cechami wyróżnia się zawód reportera? O tym oraz wielu innych aspektach pracy dziennikarza rozmawiano podczas spotkania z młodzieżą, która bardzo chętnie zabierała głos i uczestniczyła w dyskusji.

Aby spotkanie nie było nudne teoria z zakresu tworzenia wydań papierowych, czy choćby łamania stron przeplatana była zajęciami praktycznymi. I tak w jednym z zadań uczestnicy podzieleni na cztery zespoły redakcyjne tworzyli własny tekst dziennikarski, którego bohaterką była żyrafa. Oprócz zasad pisania tekstu dziennikarskiego uczestnicy mogli posiłkować się własną fantazją i wyobraźnią, tworząc jak najbardziej medialny i ciekawy tekst reporterski, co udało się zrealizować każdej grupie.

Z kolei w nawiązaniu do pracy w radiu i telewizji, gdzie liczy się poprawna wymowa i dykcja przygotowano ćwiczenie rozciągające narządy mowy. Śmiechu było co niemiara, ale każdy, z biorących udział w ćwiczeniu przekonał się, że poprawna i czysta wymowa oraz dobra dykcja to nie taka łatwa sprawa.

Czy ktoś z uczestników w przyszłości zostanie dziennikarzem? Na razie nie wiadomo, ale predyspozycje i potencjał wśród uczestników na pewno są, dlatego zachęcamy i trzymamy kciuki.

Źródło: iTurek.net


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności