Dziś jest piątek, 10.04.2020, imieniny Małgorzaty, Michała
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Biblioteka informuje

Biblioteka informuje

Biblioteka informuje

       Zapraszamy czytelników po kolejne nowości wydawnicze dostępne w naszej bibliotece. Najnowsze pozycje zadowolą najbardziej wymagającego czytelnika w dziedzinie literatury faktu, polskiej i zagranicznej literatury obyczajowej, kryminału i thrillera czy powieści historycznej. Szczególne miejsce w nowościach jak zwykle zajmują propozycje dla dzieci i młodzieży. Pełny przegląd najnowszych tytułów dostępny jest w katalogu on-line w zakładce nowości.

       W związku z pojawiającymi się często pytaniami dotyczącymi zasad korzystania z usług bibliotecznych informujemy, że Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie nie pobiera od czytelników żadnych opłat abonamentowych. Dotyczy to zarówno mieszkańców gminy Malanów jak i czytelników spoza gminy. Jedyny koszt, który uiszcza czytelnik to jednorazowa opłata w wysokości 5 zł za wydanie karty bibliotecznej podczas zapisu.                                                               

       Czytelnik może wypożyczyć jednorazowo do 5 tytułów na okres jednego miesiąca. Nie naliczamy kar za przetrzymanie książek, o niezwróconych w terminie materiałach bibliotecznych przypominamy telefonicznie, sms-owo lub poprzez e-mail.

       Dokonując zakupów nowości bibliotecznych brane są pod uwagę zgłaszane przez naszych czytelników potrzeby i zainteresowania. Informacje o zbiorach CKiBP dostępne są w katalogu on-line zamieszczonym na stronie http://ckibp.malanow.pl/. Oprócz przeglądania zasobów bibliotecznych, poprzez katalog można monitorować stan swojego konta oraz dokonać rezerwacji bądź zamówienia poszukiwanych pozycji.

       Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie jest uczestnikiem akcji czytelniczej „Mała książka- Wielki Człowiek”, w związku z tym każde dziecko w wieku przedszkolnym może otrzymać wyprawkę czytelniczą. Warunkiem wzięcia udziału w akcji promocyjnej jest wizyta przedszkolaka w bibliotece i wypożyczenie książki. Akcja trwa do wyczerpania wyprawek czytelniczych.

       Polecamy również usługi ksero i skanowania oraz możliwość skorzystanie z komputera.

 

Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie

Małgorzata Przygońska

 


Pozostałe aktualności