Dziś jest piątek, 22.02.2019, imieniny Małgorzaty, Marty
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Magiczny i baśniowy wieczór w bibliotece

Magiczny i baśniowy wieczór w bibliotece

Magiczny i baśniowy wieczór w bibliotece

 

W piątek 20 kwietnia odbyła się jedyna i niepowtarzalna noc, którą warto było spędzić w bibliotece. Tego dnia biblioteka tętniła życiem do późnych godzin wieczornych. Baśniowe spotkanie odbyło się z okazji przypadającego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki i miało na celu propagowanie literatury dziecięcej oraz rozbudzenie w najmłodszych idei czytania.

Dwudziestotrzyosobowa grupa dzieci przyszła późnym wieczorem do biblioteki w pięknych baśniowych strojach, gdzie czekało ich moc atrakcji i zabawy. Na spotkanie z przygodą przybyły postacie z całego zaczarowanego świata bajek i baśni. Uczestników spotkania przywitali Wiosna i Chochlik, którzy życzyli udanego niezapomnianego wieczoru. Impreza rozpoczęła się od Teatru Ilustracji Kamishibai, który zyskał już grono wielbicieli wśród naszych małych czytelników. Z zewnątrz niepozorna drewniana skrzynka z ilustracjami, jednak po otworzeniu jej tajemniczych drzwiczek cała grupa słuchała i wpatrywała się z wielką uwagą. Technika i walory takiego przedstawienia pomogły dzieciom osiągnąć efekt niezwykłej koncentracji, a taka forma czytania była dla nich prawdziwym teatralnym doświadczeniem. Zanim rozpoczęły się bajkowe zmagania, należało nabrać siły i energii do dalszej zabawy, a więc dzieci posiliły się słodkim rogalem i już były przygotowane do dalszych instrukcji. Grupa baśniowych poszukiwaczy przygód została drogą losowania podzielona na trzy baśniowe zespoły. Każda z grup miała za zadanie udowodnić, że zasługują na zaszczytne miano opiekuna i strażnika danej bajki. Drużyna czerwona miała za zadanie chronić bajkę Czerwony Kapturek, żółta – Kubusia Puchatka, a niebieska – Smerfy. Przez kilka godzin grupy zmagały się z przeróżnymi zadaniami, niejednokrotnie wymagającymi dużej odwagi i niemałych umiejętności. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą literacką, odgadując poprawnie wiele różnorodnych zagadek bajkowych, co nas bibliotekarzy cieszy, gdyż świadczy to o tym, że dzieci czytają i znają bajki i baśnie. Dobrą zabawę uzupełniały igraszki ruchowe, podczas których miłośnicy przygód musieli udowodnić, że ich sportowy duch walki gotów jest do działania. Ta część wieczoru bardzo przypadła do gustu bajkowym rycerzom i wojownikom,   gdyż mogli wreszcie spożytkować nadmiar energii. Natomiast księżniczki, wróżki i czarownice doskonale bawiły się w rytmach piosenek z Akademii Pana Kleksa.

Zmagając się z trudnymi zadaniami dzieci wykazały się odwagą i wiedzą, udowodniły, że zasługują na miano opiekuna swojej bajki i są gotowi jej bronić przed każdym chochlikiem – psotnikiem. Na zakończenie baśniowej przygody każdy uczestnik otrzymał zaszczytny pamiątkowy medal. Uśmiech na twarzach dzieci był największą nagrodą tego wieczoru. Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się, może w innej bajce, z innymi bohaterami, ale jedno jest pewne – wszyscy spotkamy się w bibliotece.

Joanna Adamczyk

Galeria


Pozostałe aktualności