Dziś jest poniedziałek, 27.05.2019, imieniny Jana, Juliusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » Aleksy Mistrzem Pięknego Czytania

Aleksy Mistrzem Pięknego Czytania

Aleksy Mistrzem Pięknego Czytania

To już dwudziesta edycja konkursu Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania, organizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie. Konkurs ma na celu podnoszenie poziomu kultury czytelniczej poprzez propagowanie wartościowej literatury, uwrażliwienie młodych czytelników na piękno żywego słowa oraz podnoszenie kultury językowej. Konkurs przeprowadzony 26 marca 2018 r. zgromadził 11 młodych czytelników, uczniów klas czwartych szkół podstawowych z terenu gminy Malanów. Przesłuchań uczestników dokonało i oceniło jury w składzie: Bogusława Nowicka, Anna Gruszczyńska, Joanna Adamczyk. W tym roku uczniowie mieli za zadanie przygotować do czytania dwa fragmenty utworu prozatorskiego z twórczości Grażyny Bąkiewicz. Każda szkoła mogła wytypować do gminnych eliminacji trzech uczestników. Szkołę Podstawową w Malanowie reprezentowały: Amelia Adamczak, Kinga Kowalczyk, Oktawia Tutak. Ze Szkoły Podstawowej w Miłaczewie przybyli:Aleksandra Czekała, Maja Minkina, Aleksy Werbiński. Szkoła Podstawowa w Kotwasicach reprezentowana przez uczennice: Natalię Gorgolewską i Amelię Słowińską, natomiast reprezentantki Szkoły Podstawowej w Dziadowicach to: Patrycja Zasadzka, Danuta Szczap i Nadia Bukowiecka.

I miejsce i tytuł „Mistrza Pięknego Czytania” zdobył Aleksy Werbiński ze Szkoły Podstawowej w Miłaczewie. Zwycięzca konkursu będzie reprezentował Gminę Malanów w powiatowym konkursie, który odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku.

Jury przyznało jedno wyróżnienia dla Oktawii Tutak ze Szkoły Podstawowej w Malanowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, a za I miejsce i wyróżnienie organizator ufundował nagrody książkowe.

                                                                                                                     Joanna Adamczyk

Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności