Dziś jest czwartek, 25.04.2019, imieniny Jarosława, Marka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna » Aktualności » 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – rekordowy Malanów

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – rekordowy Malanów

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – rekordowy Malanów

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – wbrew temu, co się często sugeruje, to wydarzenie między podziałami, któremu przyświeca szczytny cel.

To już po raz 26 serca Polaków jednoczą się podczas zbiórki pieniędzy przeznaczonej na ratowanie zdrowia i życia najmłodszych. W tym roku jej celem było wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Głównemu dyrygentowi orkiestry – Jurkowi Owsiakowi - pomaga sztab ludzi w całym kraju, zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia. Między innymi 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących na ulicach w całej Polsce. Wśród nich 29 młodych ludzi z naszej gminy.

Organizatorem malanowskiego sztabu było Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie, a szefową sztabu – Karolina Wojtkowiak.

Dzięki poświęceniu wolontariuszy i hojności naszych mieszkańców, pomimo mroźnej aury, udało się zebrać do puszek podczas kwesty rekordową ilość pieniędzy.

W trakcie popołudniowego koncertu połączonego z licytacją orkiestrowych gadżetów, zaprezentowały się dzieci i młodzież z terenu naszej gminy, przygotowane przez swoje opiekunki. Program artystyczny jaki zaprezentowały rozgrzał przybyłych na koncert gości, a tym samym pomógł w skutecznym licytowaniu gadżetów zgromadzonych przez CKiBP w Malanowie.

W malanowskim sztabie licytowano między innymi: parasol ogrodowy, krzesła ogrodowe, poduszki serca – przytulanki, kubki, kalendarze, książki, piłki, kosmetyki, tort, a także upominki przesłane przez samego Jurka Owsiaka ze sztabu głównego orkiestry.

Tradycją stało się w naszej gminie, że wylicytowanym tortem dzieli się jego właściciel z wszystkimi uczestnikami koncertu. W tym roku tort za kwotę 550 zł wylicytował zastępca wójta – Piotr Cyls.

Niemałą zasługą w wysokościach licytowanych kwot, było bardzo sprawne przeprowadzenie aukcji przez Joannę Adamczyk, która bardzo skutecznie zachęcała licytujących do podbijania kwot.

Podczas niedzielnej kwesty, a później podczas licytacji w trakcie koncertu finałowego, udało się zebrać rekordową sumę:

12550,28 zł

Organizatorzy bardzo serdeczne dziękują darczyńcom, którzy przekazali przedmioty na licytację:

Firmie Sun Garden, wójtowi Sławomirowi Prentczyńskiemu, Krzysztofowi Ogrodowczykowi, pracownikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Miłaczewie, Emilii Macudzińskiej, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Urzędowi Gminy w Malanowie, Rejonowemu Bankowi Spółdzielczemu w Malanowie, drużynie GROM, drużynie MKS, Agnieszce Adamczak,

Szczególne podziękowania ekipie z restauracji Hacjenda Jerzego Kubackiego za ciepły posiłek dla zmarzniętych wolontariuszy.

 ArNo

Galeria

 

 


Pozostałe aktualności